Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

9 ışık Üzerine Bir İnceleme - Rıza Müftüoğlu

20,40 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
112-752
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
206
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2013
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
      • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

  • Son yıllarda Türk milliyetçiliğini İslam dişi, hatta İslam karşıtı gösterme gayretlerinin artması, geçmiş yıllarda ortaya atılan "İslamiyet varken, Türklüğe ne gerek var.” sözündeki anlayışın etkisini giderek artırması, bölücü unsurların büyük bir şımarıklıkla ülkeyi bölmeye hızla yönelmesi ve bu noktada ciddi destekler görmesi sebebiyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra Türk milliyetçiliğini siyasi hayata sokup, bunu doktrin eştirerek mücadelesini veren, milyonlarca Ülkücü yetiştiren ve yetişmesine sebep olan Başbuğ Alparslan Türkeş'in Dokuz Işık adlı doktrinini ve eserini inceleyip kamuoyuna sunmayı gerekli buldum. Başkanlık sistemi arayışları içinde olan siyasetçilerimizin Alparslan Türkeş'in 9 Işık adlı eserini referans göstermeleri, bazı konuları çarpıtmaları da bu kitabı yazmamda ayrı bir etken teşkil etmiştir.
  • Bu kitapta, Dokuz Işık'ta yer alan ve birinci ilke olan Türk milliyetçiliği ile diğer bütün ilkelerin esas aldığı kaynakları ortaya koymaya çalıştım. Dokuz Işık'ın esas aldığı kaynakların başında İslamiyet'in geldiğini, bizzat Dokuz Işık'tan örnekler vererek belirledim. Alparslan Türkeş'in savunduğu, öğrettiği milliyetçiliğin ırkçılıkla uzaktan yakından ilgisinin bulunmadığını ortaya koymaya gayret ettim. Dokuz Işık'ta millet nasıl tarif ediliyor, kimler Türk milletini meydana getiriyor ve bu milletin milliyetçiliğini yapmak neden Türk milliyetçiliği olarak adlandırılıyor, bunu anlatmaya çalıştım.
  • İslamiyet'ten feyz almak, onun esaslarına göre hareket etmek yerine; İslamiyet'in evrensel olan özelliğini devlet yönetimine indirgeyerek, hangi yanlışların yapılmak istendiğine dikkat çekmek istedim. İslamiyet'in milletleri imha etmediği, bilakis ihya ettiği gerçeğini bir kenara bırakarak; egemenlik kavramının, millet kavramının İslamiyet kullanılarak nasıl imha edilmek istendiğine işaret etmeyi yararlı gördüm
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
112-752

Ürün bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
206
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2013
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar