Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Amerikan Gizli Belgeleriyle Türkiye'nin Kurtuluş Yılları - Orhan DURU

18,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
113-959
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
260
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

Amerikan Dışişleri Bakanlığı (State Department) arada bir, dış ilişkilerle ilgili belgeleri serbest bırakıyor ve bilim adamlarının incelemesine açıyor. Türkiye İle ABD ilişkileri konusundaki belgelerin tümünün şimdiye kadar topluca açıklandığını bilmiyorduk. Oysa bu belgelerin mikrofilmleri Ankara'da Amerikan Kütüphanesine getirildi. 1803 yı- lından başlayarak 1929 yılına dek, Türkiye'de bulunan Amerikan temsilcilerinin, büyükelçilerin, konsolosların, komiser ve yüksek komiserlerin gönderdikleri telgrafları, raporları, istihbarat raporlarını kapsıyor bu mikrofilmler. Ayrıca dünyanın başka ülkelerinden Türkiye İçin gönderilmiş raporları da... 300'den fazla mikrofilm rulosu içinden, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin İlk yıllarıyla ilgili belgeleri taradık. İlginç raporlar, telgraflar ve yazışmalarla karşılaştık. Bunları bu çalışmamızın kapsamına alıyoruz. Belgelerin bir bölümü dağınık olarak başka yerlerde çıkmış olabilir. Kimine Evans adlı Amerikalı yazarın "ABD politikası ve Türkiye'nin paylaşılması” adlı betiğinde rastladık. Onları bir yana bıraktık. Daha çok okuyucuların ilgilenebileceği ve ilk defa açıklandığına inandığımız belgelere yer verdik.

Belgelerde görülebileceği gibi, Amerikalı temsilciler, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının başlattığı akıma önce bir "ayaklanma” gözüyle baktılar. Onlara "asi” dediler. Daha sonra "Milliyetçiler” demeye başladılar. Ankara Hükümetini "Milliyetçi Hükümet” olarak nitelendirdiler. Buradaki "Milliyetçi” sözcüğünü, İngilizce "Nationalist” karşılığı olarak kullandık. Mustafa Kemal'in milliyetçiliği ile bugünkü "Milliyetçi Cephe” arasında bir ilişki kurulabileceğini sanmıyorum. Önceden okurları uyarmak istiyorum.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-959

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
260
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç