Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Anadolu Selçuklular Devrinde Aksaray Şehri - Nevzat TOPAL

32,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
123-1148
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
240
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2019
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Selçuklular Devri Türk tarihi üzerinde araştırmacılar genellikle siyasî tarih üzerinde yoğunlaşmışlardır.

  • Olayların cereyan ettiği şehirler hakkında yakın tarihlere kadar fazla çalışma yapılmamıştır. Son zamanlarda şehir tarihi üzerinde çalışmaların yoğunlaşmaya başladığı görülmektedir. Selçuklular devrinde Konya, Kayseri ve Sivas gibi şehirler tetkik eden araştırmalar yapılmıştır. Neolitik Çağdan ben yerleşim merkezi olan, Anadolu'daki askeri ve ticarî yolların önemli bir geçiş noktasında bulunan Aksaray şehrinin tetkiki de bu bağlamda bir zaruret haline gelmiştir.
  • Çalışmamız, Selçuklular Devrinde Aksaray şehrinin, fizikî, kültürel, demografik, idarî ve içtimaî durumunu kaynaklan el verdiği ölçüde ortaya çıkarmayı hedef almaktadır. Araştırmamız zaman bakımından II. Kılıç Arslan'ın ülkeyi 11 oğlu arasındaki taksimden (1180) yıkılışına kadar geçen süre (1308) ile sınırlandırılmıştır. Mekân bakımından ise, Selçuklu taşra idarî biriminde "Aksaray vilayeti" olarak tanımlanan sahayı ihtiva etmektedir.
  • Araştırmamızın temel kaynaklarını; kitabeler, vakfiyeler, resmî vesikalar, menakıpnameler, seyyahların şehir hakkındaki izlenimleri, coğrafi eserler ile donemin siyasî ve idarî birçok meselesine ışık tutan vekayinameler oluşturmaktadır. Bu eserler hakkında kaynaklar bölümünde bilgi verilmiş olup kısaca tanıtılmıştır.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
123-1148

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
240
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2019
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç