Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Atatürk Öncesi Ve Sonrası Kültürel Değişim - Şerafettin YAMANER

22,00 TL Vergisiz
Stok Kodu :
113-156
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
279
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Atatürkçü düşüncenin, Atatürk ilke ve inkılaplarının tartışıldığı günümüzde toplumsal ve kültürel yapımızı daha iyi anlayabilmek, doğru yargılara varabilmek için geçmişimizi bilmenin kaçınılmaz gerekliliği, bu kitabı yazma amacımın başlıca nedeni olmuştur.

Şu anda elinizde bulunan kitabın yazımına önce, kavram kargaşası içinde anlam birlikteliğine varılamamış "kültür” olgusu ve bunun "uygarlık” denen diğer bir boyutunu, iddialı olmaktan uzak, bilimsel bir yaklaşımla ele alarak başladım. Tanımların önemli bir kısmını, toplumsal bilimlerin önde gelen yerli ve yabancı düşünürlerinden aktardım. Kültür ve uygarlık konusundaki farklı bilimsel ve politik görüşleri açıkladıktan sonra bu iki olgunun ya da değişik adla anılan aynı olgunun toplumsal değişme üzerindeki etkinliğini söz konusu ettim. Böylece, kitabın geniş bir "giriş bölümü” niteliğindeki Birinci Bölümü'nde kültür, uygarlık, kültürel değişme, toplum ve toplumsal değişme olgularının iç ilçeliğini ortaya koyarak diğer bölümlere bilimsel denebilecek bir alt yapı oluşturmaya çalıştım.

Atatürk'ün toplumsal ve kültürel değişim hareketinin özünü anlayabilmek, onu doğru değerlendirebilmek için önceki dönemlerin toplumsal ve kültürel yapısını çözümlemek gereği ve ayrıca her kültürün bir birikim, bir sentez olduğu gerçeği, kitaba bir bölüm daha eklememi zorunlu hale getirmişti Bu nedenle, kitabın İkinci Bölümü'nde Türk Kültür sentezinin bileşenlerinin, Türk toplumunun yapısına olan etkilerini göstermek istedim.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-156

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
279
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç