Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Atatürk Şiirleri - Türk Dil Kurumu yayınları

30,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-820
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
490
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
4. Baskı
Baskı Yılı
2013
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Sıfır Kitaplar Hakkında Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
      • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Mustafa Kemal.Samsun'a çıkmadan önce, 29 mart 1918 tarihinde Ziya Gökalp'ın başında bulunduğu Yeni Mecmua'da, devrin genç, değerli yazarlarından Ruşen Eşref'in yayımladığı Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal ile Mülâkat başlıklı röportajla Türk okuyucu kitlesine tanıtılır.

Daha o tarihte kahramanlığı bir destan gibi ağızdan ağıza dolaşan genç komutan, Ruşen Eşref'i adeta büyüler. Aşağıdaki satırlarda bu hayranlık duygusunun güzel bir tasvirini buluruz. "Cumba tavanlarına ve pencere kenarlarına varıncaya kadar kanepeler, koltuklar ile halılar, seccadeler ve kilimler altında koyulaşmış birçok gölgeli geniş odada Mustafa Kemal Paşa'nın siması Rambrandtvari bir tablo mevzuunu andırıyordu. Genç bir simada bu kadar engin bir mana gördüğümü hatırlamıyorum. Işıklarla gölgelerin dalgaları arasında sebat, tevekkül, vekar, mülâyemet, huşunet, safvet, zekâ... Bütün bu zıt şeylerin toplandığı sarışın ve gayet sevimli bir yuz".

Mustafa Kemal daha sonra kendisini gören her insanın üzerinde aynı, büyüleyici ve göz kamaştırıcı tesiri uyandırmıştır. Onu yakından görmeyen, fakat yaptıklarını gazete ve dergi- lerde okuyanlar da Mustafa Kemalle karşı derin bir hayranlık duygusu hissetmişlerdir. Çanakkale Savaşı'ndan sonra Mustafa Kemal'in Samsunla çıkışı, Erzurum ve Sivas kongreleri, istiklâl Savaşı'nın bütün safhaları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, günü gününe, bütün ayrıntıları ile gazetelere akseder. Devrin büyük şair ve yazarı Yahya Kemal başta olmak üzere, Halide Edip, Yakup Kadri, Falih Rıfkı ve daha pek çok yazar, onu yüceltmekte âdeta birbirleriyle yarışırlar.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-820

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
490
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
4. Baskı
Baskı Yılı
2013
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç