Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Başlangıcından Zamanımıza Kadar Türkiye Tarihi XVIII. Asır - 11.Cilt

18. Asır - 11.Cilt

Devamını oku.Show less
8,00 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
121-6157
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
286
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

III. Sultan Ahmed Han'ın Tahta Geçmesi (22 Ağustos 1703) ve İlk Yılları

  • III. Sultan Ahmed Han, 22 ağustos 1703 günü Edirne Saray-i Hümâyûnu'nda ileri gelenlerin bîatini kabül ederek tahta oturdu. 23 ağustosta, umumî cülûs töreni yapıldı. Ağabeyi II. Mustafa ile aynı anneden olduğu için, Emetullah Rabía Gülnûş Vâlide-Sultan, makamını («makaam-ı mehd-i ulyâ») muhafaza etti. III. Ahmed, 29 yaşını 7 ay ve 23 gün geçiyordu. II. Mustafa'dan 9 yıl, 6 ay, 25 gün küçüktü. Hattat ve şairdi; «Necîb» mahlasını kullanırdı. Bestekâr olmamakla be raber musikișinasti. Umumî kültürü ağabeyi derecesinde de ğil, fakat iyiydi. Esasen hemen hemen aynı hocalardan ders görmüşlerdi.
  • Babası IV. Mehmed tahttan indirildiği zaman 14 yaşındaydı. Felâket Seneleri'nin acı günlerini yaşamıştı. Onun için savaşa karşı çekimser ve sulha rağbeti fazlaydı. Bununla beraber Karlofça'da verilenleri geri almak bu yıllarda devletin millî siyaseti hâline geldiği için, icabında birçok savaşa girdi. Paraya, eğlenceye düşkünlüğü ile ağabeyinden ayrılıyordu. Ancak ağabeyi derecesinde mağrur ve atak değildi. II. Mustafa gibi asker ve kumandan da değildi.
  • Devleti daha fazla, eskimiş müesseselerini ıslah ederek düzenlemek düşüncesindeydi. Değer gördüğü devlet adamlarına ge niş salâhiyet vermekten çekinmezdi. II. Mustafa, kardeşinin tahta geçmesinden sonra 4 ay, 8 gün yaşadı. 29 aralık 1703'te keder ve teessür içinde öldü. Yeni Cami'de babasının yanına gömüldü. 39 yaşını 6 ay, 24 gün geçiyordu. Türk ordularına savaş meydanlarında fiilen başkomutanlık eden son padişahtır
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
121-6157

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
286
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Hoşunuza Gidebilecek Ürünler
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar