Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Batı Felsefesi Tarihi Yeniçağ - Bertrand RUSSELL

33,00 TL Vergisiz
Stok Kodu :
106-449
Yayıncı :
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
227
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
6. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

ROMANTİK DEVİNİ

On sekizinci yüzyılın ikinci yarısından günümüze değin, sanal, edebiyat ve felsefe, hatta siyaset, olumlu ya da olumsuz, geniş bir anlamda "romantik" denebilecek bir duygunun etkisi altında kalmıştı. Bu duygunun karakterini çizmekteydi, o yılların devinisi.

Romantik duygunun dışında kalanlar bile onu dikkate almak zorunda kalmış ve çok durumda, onlardan sandıklarından hayli fazla etkilenmişlerdi. Romantik dünya görüşünün kısa bir tanıtını vermek istiyorum imdi. Özellikle, kesin felsсfesel olmayan konularda. Çünkü, bizim burada ele alacağımız dönemdeki ſelsefesel düşüncenin kültürel arka planı, büyük ölçüde bu romantizmden gelir.

Romantik devini başlangıçta felsefeyle ilişkili değildi. Fakat çok geçmeden kuruldu böyle bir ilişki. Siyasette Rousseau aracılığıyla zaten kurulmuştu. Devrinin siyasal ve felsefe sel sonuçlarını anlamadan önce onu, etik ve estetik ölçütlere başkaldırma niteliğiyle incelemeliyiz.

DEVİNİNİN BAŞLANGICI

Devininin ilk büyük kişisi Rousseau'ydu. Bir dereceye değin, zaten var olan eğilimleri dile getirmiş. XIX. yüzyıl Fransası'nda öğrenim görmüş kişiler, la sensibilité, adını verdikleri ve heyecana, daha özel dendikte duygudaşlık (sempati) heyecanına yatkınlık içeren her şeye hayranlık duymaktaydı.

Tam anlamıyla doyurucu olması için, heyecanın dolaysız, şiddetli ve bütünüyle düşünceden arınmış olması gerekliydi.

Duyarlığa sahip kişi; yoksunluk çeken tek bir köylü ailesi de görse gözyaşlarına boğulacak; fakat köylülerin bir sınıf olarak payına düşeni artırma yolundaki iyi düşünülmüş tasarılara soğuk davranacaktı. Yoksulların zenginlerden çok daha erdemli olduğu sanılıyordu.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
106-449

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
227
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
6. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç