Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Ben Bilal - H. A. L. CARAİG

8,90 TL Vergisiz
Stok Kodu :
103-650
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
167
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Açıklama
Alt kenar sayfalarda küçük kıvrılma var.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

İslâm'ın İlk Müezzininin Hikâyesi

Ben kölelerin çocuğu Bilâl, köle olarak doğdum ve sahibim Ümeyye, beni ölüme terk etmeye karar verene kadar köle olmaya devam ettim.

Bir kölenin hayatında hür bir kişiye nazaran daha az tesadüf cereyan eder, ancak meydana gelmeye başladıklarında ise ardı arkası kesilmez. Üzerinde kırbaç vardır; bir köle yalnızca deridir. Lâkin şimdi yaşlı bir adamım ve burada Şam'da Ümeyye'nin ellerinde olduğumdan ya da onun baş ağrıları veya şarap şişesinin kaprislerine nazaran kapımdaki güller sebebiyle daha fazla tehlikedeyim. Çünkü bir köle asla bilmez, yalnızca önceden sezer. Sahibinizin sesine benzer hiçbir ses yoktur. Sizi çağırdığında sesinden kaçamazsınız. Eğer iki yerde, gözü önünde veya sesinin erişebildiği mesafede değilseniz, kaçmışsınızdır. O sizi satın almıştır ve fiyatınız hayatınızın geri kalanıdır.

Ölüler hakkında şakalaşmak âdetim değildir, ne var ki Ümeyye beni Mekke'deki pazarda satın aldığında, ödediğinden fazlasını almıştır. Anlarsınız ya, eğer birisi bir at satın alırsa, o atın günün birinde onu fırlatıp boynunu kırmayacağından emin olmalıdır. Bu olasıdır; olduğunda kişi kötü bir pazarlık yapmış demektir.

Ancak son gülenin kim olacağına karar veren yalnızca AIlah'tır.

Neyse sadede gelelim. Aslında daha başlamadan konudan ayrılacak kadar yaşlı olmalıyım. Yalnızca bir köle idarecisi olan Ümeyye'ye hafızamda çok yer veremem. Çünkü ben, Ümeyye'nin kölesi Bilâl, size hayret edilecek günlerden bahsedeceğim. Ben oradaydım -yirmi iki yıl oradaydım- Allahlın elçisi Muhammed (a.s.) dünyaya yürüdüğünde. Onun dediklerini işittim ve yapıp ettiklerini de gördüm.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
103-650

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
167
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Açıklama
Alt kenar sayfalarda küçük kıvrılma var.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç