Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Bugünkü Sovyet İdeolojisi II - Wolfgang LEONHARD

10,50 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
113-112
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
510
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek kargoya veriler ve ürüne ait bilgilerin ve eksiklikler de  hata payı en aza indirmek hedeflenmektedir ve bu alanda sistem sürekli yenilenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

Bu kitapta, kısa ve özlü bir şekilde bugünkü Sovyeî ideolojisinin siyasî doktrinleri anlatılmıştır. Burada söz konusu olan husus bugünkü Sovyet komünizmi ile ilgili siyasî doktrinler sisteminin nelerden meydana geldiğini basit ve genel olarak anlaşılabilir bir şekilde açıklamaya girişmektir.

Siyasî doktrinler bütün Sovyet ideolojisinin önemli tamamlayıcı unsurlarıdırlar. Resmî metinlere göre Sovyet ideolojisinin esaslarını teşkileden ve aşağıda dört bölüm olarak gösterilen temel "görüşlerin koordine ve ahenkli bir sistem” içinde bulunması gerekmektedir. Bu esas görüşler şunlardır:

1. Tek bir Felsefe- "Dialektik materyalizm",

2. Tek bir Tarih doktrini - "Tarihî materyalizm"

3. Tek bir iktisat doktrini - "Politik ekonomi" ve

4. Tek bir Siyasî doktrin - Bu kısım, iki bölümden

ibarettir: "Milletlerarası komünizm hareketinin teorisi ve taktiği", "Sosyalizm ve komünizm doktrini".

Bu siyasî doktrinlerin açıklanması ve yayımlanması için Ekim 1959 önemli bir tarih olmuştur. Çünkü Sovyet ideolojisinin bütün bölümlerinin ilk defa bir tek ciltte bir araya getirilmiş olduğu ders kitabı "Marksizm ve leninizm'in Temelleri", bu ayda yayımlanmıştı.. Şimdiye kadar bütün doğu bloku devletlerinde tercümeleri yayımlanmış (yalnız Doğu Almanya'da şimdiye kadar bir baskıda 500000 nüshası basılmış) olan bu ders kitabı, o zamandan beri Sovyetlerin anladığı manadaki komünizmin esasını öğreten ideolojik kılavuz kitap olarak kabul edilmiştir. Aşağı yukarı bu 8(N) sayfalık kitabın muhtevası içinde siyasî doktrinlerin açıklanması kitabın yarısından çoğunu (yaklaşık olarak 480 sayfasını) kapladığı halde, dialektik ve tarihî materyazime bütünüyle yaklaşık olarak 230 sayfa ekonomi, politiğe ise 100 sayfadan biraz daha az yer verilmiştir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-112

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
510
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Hoşunuza Gidebilecek Ürünler
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar