Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Çağatay Hanlığı (1227 - 1345) - Mustafa KAFALI

24,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-757
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
156
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Sıfır Kitaplar Hakkında Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
      • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Cengiz Han, 1206 yılında kağan seçildiği kurultayda, Uygur bakşılarının tavsiyelerine uyarak; eski Türk askerî yapısındaki *Onlu" düzene göre, kendi orduşunu yeni baştan tanzim etmişti. Ordunun bu şekilde yeni baştan teşkilatlandırılışı, Mogollar'da kabile asabiyetini nisbeten kırmış: on, yüz, bin ve onbinlik muntazam askerî birlikler kurulmuştu. Askerî birliklerin bu şekilde düzenlenmesi, o tarihe kadar ciddî bir varlık gösterememiş olan Mogollar'ı cihan devleti kurmağa kadar götürmüştür.

Bu sağlam askerî temele dayanan Mogol devleti, Cengiz Han'ın 1277 yılında ölümüne kadar olan zaman içinde süratle büyüyerek Asya kıtlası üzerinde üstün hâkimiyetini kurmuştu. Türkler'in askerî teşkîlâtı çok uzak mesafelere süratle ulaşan süvarî askerine dayandığı için Asya-Hun. Gök-Türk, Karahanlı ve Selçuklular gibi cihanşümûl devletlerin kuruluşunda yüzyıllardan beri denenmişti.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-757

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
156
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç