Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Cumhuriyetin Başlangıç Yıllarında Ekonomi ve Siyaset - M. Naci Bostancı

24,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-1401
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
48
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Açıklama
Temiz Kullanılmış Kitap.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

M. Naci Bostancı 1957 doğumlu olup 1980'de Siyasal Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. 1984'de Gazi Universitesi İletişim Fakültesi'nde akademik hayata başladı. 1990'da Doçent, 1996'da Profesör oldu. Halen aynı kurumda öğretim üyesi olarak çalışıyor. Kültür ve Değişme, Kadrocular, Toplum, Kültür, Siyaset isimli kitapları yayınlanan Bostancı, "Türkiye Günlüğü", "Yeni Türkiye" dergilerinin de yazar kadrosu arasındadır.

.............

Cumhuriyet'in başlangıç yıllarını ele alan eserde, geçiş sürecindeki şartların bir panoraması çiziliyor, savaşların ve çöküşün getirdiği genel yoksulluğun iktisada ilişkin fikir üretmede ve uygulamalardaki fakirlikle paralelliğine dikkat çekiliyor. Etkili bir aydın kadrodan yoksun olan ülkede, bunların yerine ikame edilenler, bürokraflar ve merkezî otorite etrafına kümelenmiş aydınlardır. Ancak bu kesimler, sıcak siyasî gelişmelerin baskısını yaşamanın yanısıra, modernleşmeye,xoplumsal konumlarını pekiştirici bir unsur olarak da kullandıkları "alafranga yaşam” anlamını yükledikleri için, toplumsal değişimin öncü rolünü oynamaktan uzaktırlar. Bu dönemin temel açmazlarından biri de tek parti yönetimi ve onun, farklı görüşlerin ortaya çıkmasını önleyen, alternatif toplum projelerini savunacak ve dolayısıyla uygulamalara yönelik zengin bir fikrî birikime imkân verecek toplumsal/siyasal zemini engelleyen katı tutumudur. CHF, (Cumhuriyet Halk Fırkası) âdeta geleneksel siyasî kültürün "iktidarı, bölünme kabul etmez kutsal bir bütün olarak” telakki eden anlayışına sahip çıkmış, kendi vazettiği görüşlerin dışında kalan her türlü fikir ve girişimi gayrimeşru ilân etmiştir. TCF (Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası) ve SF (Serbest Fırka)'nın hazin sonları, sadece _siyasî sonuçları açısından değil, ekonomik hayat üzerindeki etkileri bakımından da değerlendirilmelidir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-1401

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
48
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Açıklama
Temiz Kullanılmış Kitap.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç