Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Darwin ve Tekamül Nazariyesi - Ali GÜRBÜZ

11,50 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
92-0059
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
192
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

20. Asır insanının aklını ve beynini kurcalayan mühim bir mesele var:

«Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum?

Bu Kâinat nasıl var oldu? Bu Kâinatı (yok) tan var eden kimdir?»

filim ne kadar ilerlerse ilerlesin, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, insanoğlu huzursuz, insanoğlu tedirgin. Ateist cereyanlar karşısında insanoğlu paniğe kapılmış. Kendisini (DOĞRU) ya götürecek yollar kuşatılmış. Teknik usüllerle kafasına her gün yeni, yeni batıllar yerleştiriliyor, Yıkıcı ve korkunç, onu uçuruma götüren fikirler enjekte ediliyor. İnsanoğlu şartlandırılıyor. NİETZCHE gibi soysuzların insan beynine soktukları ateizm hükmünü halâ icra ediyor. İnsanoğlu perişan. Tutunacak bir dal, sığınacak bir melce, arıyor. Dünyarmz yeni bif (RASYONALİZM) devri yaşıyor.

20. Asır insanının beynine enjekte edilmek istenen batıllardan biri de DARWİNİZM, Evet darwinizm denilen bu batıl itikad mahlukatın Kainatın yaratıcısı tarafınğan yaratılmayıp, seleksiyon yolu ile neşvü nema bulduğunu, insanın ise insan-maymun arası yaratıklardan TEKÂMÜL ettiğini iddia ediyor. «Bu bir iddiadır. Güler geçeriz.' diyenlerimiz olabilir. Fakat mesele öyle değil. Bu zehir isra.rla, sabır ve inat- la yeni nesle, genç ve körpe dimağlara telkin ediliyor. Ateist öğretmenler çocuklarımızı Darwin'den aldıkları ilhanı ile yetiştiriyor. Gayeleri kalplerden ALLAH KORKUSU'nu silmek, insanları köleleştirip hayvanla aynı, hatta daha da aşağı mertebeye tenzil etmek.

Ateist düşünce Allah inancının yerine ilim inancım ikame etmek istiyor. İlim dedikleri bir teoriler resmigeçidi. Biri gidiyor, diğeri geliyor. MATERYALİZM gidiyor, RELATİVİZM geliyor. O gidiyor bu sefer de NİHİLİZM geliyor. İşte kitabımızın mevzuu bu üç ilmi (!) cereyamn doğurduğu piç. DARWİNİZM Darwin kimdir? Darwinizmin esasları nelerdir? İnsan Adem ile Havva'dan mı çoğalmış, yoksa insan maymun arası mahluklardan mı tekâmül etmiştir? Dünyada ilk hayat ne zaman ve nasıl başlamıştır? Bu kitap bütün bu suallerin cevabım araştırıyor.

Bu kitap ilim adına herze savuran ilim simsarlanmn suratına bir şamar gibi iniyor. Bu kitap elde olduktan sonra geri zekâli mahluklar. artık genç ve körpe dimağları kandıramıyacaklar.

Muhterem Okuyucu :

(Darwin ve Tekâmül Nazariyesi) Kitabım sırf Garp kaynaklarına dayanarak hazırlamak mecburiyetinde kaldığım için çok üzgünüm. Gönül isterdi ki; kitapta Şark kaynaklarına da yer verilsin. Kitabın te'lifi sırasında Avrupa'da bulunmam beni bu imkândan mahrum kıldı. Bu kitabı dört senelik bir araştır- ma neticesi kaleme aldım. Şark kaynaklarını araştırabilmek için daha bir dört seneye ihtiyaç olduğunu müşahade ettim.

Kitabın neşrinin bu kadar gecikmesine gönlüm razı olmadı. Sonra bütün batılların menşei gibi darwinizmin menşei de Avrupa olduğuna göre bu nazariyeyi menşeindeki kaynaklara istinad ederek çürütmek, şu ecdat yadigârı temiz topraklardan def olmasına müncer olmak, üzüntümü hafifletti.

Kitabımı mezar-ı müteharrik bedbahtları önlerinden çil yavrusu gibi dağıtıp inancım hayata hâkim kılmak düşüncesinden zerre kadar taviz vermeden onu tam manası ile yaşayan yeni nesle armağan ediyorum.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
92-0059

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
192
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar