Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Dede Korkut Hikayeleri

19,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
122-0555
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
240
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2005
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

  • Dede Korkut Hikâyeleri, Oğuz boyları arasında oluşmuş destansı öykülerin derlemesi niteliğindedir. Yapıta adını veren ve Oğuzlar arasında Dede Sultan, Korkut Ata gibi adlarla anılan Dede Korkut'un yaşadığı dönemle ilgili kesin bilgiler yoktur. Söylentilere göre Oğuzların Bayat boyundan Kara Hocanın oğludur. 100 ya da 295 yıl yaşadığı söylenmektedir. Öykülerden Oğuzların akıl hocası olduğu anlaşılmaktadır. Genellikle her öykünün sonunda kopuzuyla ortaya çıkar; Oğuz beylerine ve boylarına öğütler verir, dualar okur, şiirler söyler.
  • Dada Korkut Hikâyeleri'nin ne zaman ve kimin tarafınadan yazıya geçirildiğine ilişikin kesin bir bilgi yoktur. Yaygın bir kanı olarak 15. yüzyılda yazıya geçirildiği sanılmaktadır. Dede Korkut Hikâyeleri Bayındır Hanın soyundan geldiklerine inanan Akkoyunluların egemen oldukları Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki olayları ve Akkoyunluların dedeleri olan Oğuzların yaşamını anlatır.
  • Dede Korkut Hikâyeleri'nde Oğuz beylerinin serüvenleri ayrı ayrı anlatılmaktadır. Bu nedenle her öykü başlı başına bir bütünlük oluşturur. Ancak öykülerde çoğunlukla aynı kişilerin yen alması nedeniyle de birbirleriyle ilişkilidirler.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
122-0555

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
240
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2005
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç