Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Derin tarih dergisi latife hanım'ın 91 yıldır gizlenen mektubu "kemal paşa çakma napolyondur"

72,90 TL Vergisiz
Stok Kodu :
KT.42-5763
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
22 cm / 29 cm
Sayfa Sayısı
136
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Tükendi
Kullanılabilir olduğundan bana bildir
Açıklama

TARİHİ SONSUZA KADAR TUTUKLAYAMAZSINIZ

Geçen ay dergimizin 5. yıl toplantısında ülkemizin yüz aki misafirlerimizle ilk günün heyecanıyla buluştuk, hâlleştik, yeni ufuklara yürüme kararlılığımızı bileylemiş olduk.

İlk günden beri bize “Gazanız mübarek olsun" diyerek candan destek veren hocalarımızdan Mehmet Genç gecemizde yaptığı veciz konuşmasında hepimizin kulağına küpe olacak cinsten bir tespitte bulundu. Dedi ki: "Normalde geçmişte olanlar değişmez, değişmesi gereken gelecektir. Toplumlar değişmeyen geçmişi öğ renip geleceklerini değiştirmeye çalışır. Hâlbuki Cumhuriyet döneminde öyle bir hata yapılmıştır ki, değişmemesi gereken mazideki olaylarla oynanmış ama değişmesi gereken gelecek tutuklanmış, değişmez hâle getirilmiş. Tarihçiliğimizin temel sorunu budur.

” Her kelimesine can u yürekten katıldığım tespiti dergimizin de kulağına küpe olarak asiyor ve uzun zamandır gündeme getirmeyi ertelediğimiz Latife Hanim’ın Türkçesi ilk kez bu sayıda gün yüzüne çıkacak mektubunu açıklıyoruz.

Latife Hanım'ın özel evrakı 2005 yılinda kamuya açılacaktı ama tutukluluk hâli ailenin veya devletin baskısı üzerine 2030 yılına kadar uzatıldı. Onlar uzattıkça merak taşları çatlamaya başladı ve İngilizcesi ilk kez 10 yıl önce Rifat Bali tarafından ortaya çıkarılan bir Latife Hanım mektubu nihayet Türkçesiyle huzurlarınıza arz-i endam etti.

“Hakikatlerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyları vardır” demiştik yıllar önce. İşte o ka dar sakladınız, yasakladınız da ne oldu? Hakikatin her zaman yalandan daha hızlı koştuğunu ve yarışı kazandığını herkes görüp öğrenecek bir gün. Yine dopdolu sayılarda buluşmak dileğiyle hayırla kalınız.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
KT.42-5763

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
22 cm / 29 cm
Sayfa Sayısı
136
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar