Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Doğru Yolun Sapık Kolları - Necip FAZIL

16,40 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
92-0075
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
174
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

DOĞRU YOL

-Arınma Çağında İslam-

Allah'ın Resulü, etraflarında sahabileri, ince bir değnekle kum üzerine derince ve dümdüz bir çizgi çektiler ve sonra bu çizginin iki yanına kırkayağa benzer birtakım kısa hatlar ekleyerek buyurdular :

— Şu dosdoğru çizgi kurtuluş yoludur; ondan kopma küçük hatlarsa felâket yönleri...

Ve daha nice hadis...

Bir tanesi daha :

Musa Peygamberin ümmeti 71 fırkaya ayrıldı. Biri nur, 70'i ateş yolunda... İsâ'nın ümmeti de 72 bölüm... Bi- Benim ümmetimse 73 ri nur, 71'i ateş istikametinde... fırka olacak; biri nüra, 72'si ateşe yönelecek.

Âlemlere rahmet olarak gelen O'nun Saadet Devrinde her şey, feza çapında bir âvizeyi taclandırıcı, en dakik şekilde tıraş edilmiş billur parçaları... Avizenin saçağında ve kollarındaki her parça, dal dal birbirine düğümlü, kâinatı ışıldatan nur emrinde ve o nurun bedahet idraki içinde... Her şey vecd, aşk ve üstün sezişten ibaret ve kim- sede akıl, akılla bulmak, akılla ölçmek diye bir kaygı ve zor mevcut değil... Sonradan gelecek büyüklerin tabiriyle, bütün sahabiler anlamıştır ki, «Peygamberlik tavrı aklın ötesinde»dir:.. Ve insanda onu sezmeye memur vasıta akıl üstü bir şeydir, kalbtir; Peygamber sohbeti ise insanı kalbinden tutup yerden ayağını kesici ve tepe noktasına erdiricidir.

Sahabi diyor ki •

— O'nu dinlerken öyle olurduk ki, adeta başımızın üstünde kirpiğimizi kımıldatsak uçup gidecek ışıktan bir kuş varmış gibi mıhlanır kalırdık.

Yolda birbirine rastlayan iki sahabi :

. — Nereye gidiyorsun?

— Filân yere, falan işe...

— Gel seninle bir kenara çekilelim de beş dakika için olsun, iman getirelim!..

Bakın siz, sahabi, O'nun bir ân uzağındaki nefsani hayatını nasıl değerIendiriyor? ..

Kâinatın Efendisi, İslâmın götürülmesi için uzaklara yolladıkları sahabiye sordular :

-— Orada neyle hükmedeceksin?

— Allahın Kitabı ve Resulünün sünnetiyle...

— Ya onlarda aradığını bulamazsan? ..

Sahabi tereddütsüz cevap verdi :

—— İçtihat ederim.

Ve Allahın Resulü, mukaddes ellerini kaldırıp, kendisine bu anlayışta sahabiler ihsan ettiği için Allah'a hamdettiler.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
92-0075

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
174
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar