Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Erenlerin Aşkı ile Gönlümü Sesi - İsmail ELİBOL

26,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
113-958
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
93
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Garip Musa evlatlarından olup, cedtim Sivasa bağlı Divriğinin Güneş köyü hududu içinde eski ismi Alan köyüne yani aşudu adı ile anılan yerde yatmaktadır. 14. yüzyılda yaşa- mıştır, Horasan pirlerinden 7.inci imam Muşayı kazım evlatlarından İbrahimsanin 7.inci göbekten torunudur.

1930'da eski Saracalar çiftliğinde doğdum ve 7 yaşında iken, Kaleciğin Avşar köyüne giderek eğitmen Haydar Tufan- da üçüncü sınıfı bitererek, ilkokul beşi bitirmek için Çandır na- hiyesine gidip beşinci sınıfımı orada tamamladım. Öğrenimi- me devam etmek için 1946 da Hasanoğlan Köy Enstitüsüne kayıt oldum. Sınıfım 31A numaram 496 idi. Bu arada okuluma zevkle devam ettiğim sırada babam rahmetli beni amcam kızı ile evlendirdi.

Ne yazıkki yatılı okullarda evlenmek yasak olduğu için bu işi fırsat bilen zalim köylülerin beni şikayet edip, okuluma 1949 senesinin son aylarında orta okul son sınıftan ayrıldım.

Bu arada sözleşmeli 3000 ti. devlete ödedik 1951 de asker olup ikisene vatani görevimi yaparak 1953 de terhis oldum. , 1955 senesinde Milli Eğitim bakanlığının çıkardığı bir emriyle vekil öğretmenliğine müracaat ederek ilkokul beşinci sinifini açmak için tayin edildim. Arzetmiş olduğum gönül mu. razına erip emelime muafak oldum. Canla başla çalışarak öğrencilerimi yetiştirip ilk olarak köyüme ışık tutmuş oldum.

Bu arada beni başka köye tayin ettikleri için okulumu 1960 senesinde terk ederek, Ankara Tıp Fakültesine müracaat edip, 1960 senesinin onikinci ayında Kardiyoloji kliniğinin Hayatı Kimya laboratuvarında işe başladım v e 20 sene burada görevimi tamamlayarak 20/11/1980 tarihinden itibaren emekli olup göverime son verdim.

Beş çocuk babasıyım, boş günlerimi şiir yazmakla ve köyde çiftçilik, bağ bahçe işleriyle vaktimi geçirdim. Bu eserimi aileme hatıra olarak saklanması ve ben bu dünyadan aynildiktan sonra her okuduklarında beni andıkları zaman teşekkür ederim.

Yazıldığı tarih: 1977

İSMAİL ELİBOL

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-958

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
93
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç