Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Germinal - Emile ZULA

9,00 TL .
Stok Kodu :
113-446
Yayınevi :
Yazar :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
524
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
3. Baskı
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

İnsanın okuduğu hiçbir zaman aynı kitap değildir. Ben Germinal'i on yedi yaşında okumuştum. Son- ra otuz yaş dolaylarında, sonra da altmışa merdiven dayadığım sıralarda okumuştum. Şimdi yetmiş yaşlarında onu dördüncü kez okudum. Evet gerçekten de bir başka kitap bu benim için.

Zola'nın hazırlık çalışması sırasında oluşturduğu bütün o araştırma, okuma ve soruşturmalar karşısında insan şaşırıp kalır. Dağ gibi yığılan notlar. Bilginin yerine kuru sözcükleri koymaya hiç de niyetli olmayan bir insan... Belgelere kadar gider; 1883'te G. Stell'in yayımladığı Fransız Maden İşçilerinin Şikâyet Defterleri'ni okur. La Ricamarie Ocağı'ndaki (ikisi kadın on üç ölü), Aubin Ocağı'ndakj (on dört ölü) 1869'daki kanlı grevlerin, Creuset ve Fourchambault grevlerinin ardından açılan davalarm anlatıldığı Gazette des tribunaux'ları getirtir.

Y ves Guyot Arn6d6e Burat'ın yapıtlarından «kömür ocakları bunalımının inceler. Paul Alexis'ten Jules Guesde'le ilgili kişisel notları alır. Ama Zola için insanlar ve nesnelerle doğrudan doğruya ilişki, dolaysız araştırmanın yerini hiçbir şey tutamaz,

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-446
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.