Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Gölgedekiler - Can DÜNDAR

18,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-696
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
228
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
6. Baskı
Baskı Yılı
1998
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 6
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Biz tarihe hep "büyük adamlar” perspektifinden baktık. "Büyük adamlar", sabah alacasında şahlanmış atları üzerinde taarruz emirleri yağdırıp, yüzbinleri ölüme sürerler; o yüzbinler de arkalarında toz bulutlarıyla cepheye koşuşur ve çoğu zaman geride bir kan gölü ile meçhul asker ünvan bırakırlardı..

"Yüzbinler”in adını sanını kimseler bilmezdi. Yenenler, yenilenler, ölenler ya da kalanlar onlar oldüğü halde tarih kitaplarında savaşları hep krallar ve imparatorlar kazanıyordu:

Fatih, gemileri karadan yüzdürmüştü. Aksak Timur, Osmanlı'yı Ankara meydan savaşında mağlup etmişti.

Attila, İtalya'ya saldırıp, Roma'yı kuşatmıştı. Herşeyi tek başlarına yapmışlar gibi anlatılırdı. Öyle ki yenilseler bile, tek başlarına ağlarlardı. Tarih kitaplan, cephede veya cephe gerisinde ağlaşan "yüzbinler"in hıçkırıklarına sağırdı sanki...

Bu anlayış, yıllar yılı Cumhuriyet tarihine de egemen oldu. İlkokullarda Kurtuluş Savaşı, "Atatürk yoktu/ Düşmanlar çoktu/Atatürk geldi/Düşmanı yendi” tekerlemesiyle anlatıldı.

Ya da "Vahdettin'in işgal altındaki İstanbul'a bakıp ağladığı" yazıldı. Ağlayan bir tek O muydu acaba? ... Bu tür bir söylemin büyük adam”lara da zarar verebileceği, onları yapayalnız birer figür haline sokacağı hiç düşünülmedi. Bunun, topluma saygısızlık anlamına geleceği öngörülemedi.

Ben, bu söylemin reddini ilk Nazım Hikmet'te okudum.

İlk kez o görkemli Kuvayi Milliye Destanı”nda "yüzbinler"le tanıştım.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-696

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
228
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
6. Baskı
Baskı Yılı
1998
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 6
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç