Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Gönül Erlerinden Kırk Mektup - Ali SÖZER

19,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
112-216
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
277
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2015
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Peygamberleri bize elçi olarak gönderen ve velileri onların vârisi kılan Cenâb-ı Mevlâ'ya hamdolsun. Hakikatin elçisi

Fahr-i Kâinat Efendimizle, onun âl ve ashabına da salât ve selâm olsun.

Asırlar boyu mektuplaşma, en önemli haberleşme vasıtasıydı. Hatta uzak şehir ve coğrafyaları bir tarafa bırakahm, aynı şehirde ikamet eden insanlar bile mektuplaşıyor, haberleşiyordu. Tabii mektup öncelikle bir haberleşme vasıtası olsa da, sadece haber için kullanılmıyordu. Mesela ilim ve tasavvuf erbabının mektupları aynı zamanda küçük birer eser hüviyetindeydi. Nitekim tarih boyunca mektup olarak yazılmış birçok eser vardır. İmam Ebü'l-Hasan el-Eş/arî hazretlerinin Dağıstanlın Derbend ahalisine yazdığı mektup aynı zamanda kelâm ilminde önemli bir eserdir. Yine Hüccetülislâm İmam Gazâlî hazretlerinin Sultan Melikşah'a mektup olarak yazdığı nasihatler siyasetnâme sahasınm kıymetli eserlerindendir.

Mektubun özellikle tarikat âdabı ve seyrü siilûk açısından ayrı bir kıymeti vardır. Zira halife yahut müridler şeyhlerine tasavvuf, tarikat ve evrâd hakkında sorular sormuşlar, cevap olarak yazılan mektuplarda da 'bu konular detaylı açıklanmıştır. Nitekim tarih boyu tasavvuf erbabımn mektupları bir araya gelirilnıiş ve müstakil bir eser olarak okunmuş, okutulmuştur.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
112-216

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
277
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2015
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç