Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Hac Risalesi - Mustafa İslamoğlu

21,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
123-1181
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
149
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
27. Baskı
Baskı Yılı
2013
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Hac, tek kelimeyle muhteşem ibadet!

  • İhtişamı, zarfında değil mazrufunda, yani taşıdığı ruh ve barındırdığı potansiyelde saklı. Eğer hac ibadeti kaybettiği ruhuna yeniden kavuşursa, içerisinde taşıdığı potansiyel kendisini açığa vuracak, bu insanlık için bir “ba’su ba’del-mevt" (yeniden diriliş) muştusu olacaktır.

Hac, Kur'an'ın diliyle, “Allah'ın sembollerinden” (min şe’airillah) oluşan bir ibadettir.

  • Herkes bilir ki, her sembolün sembolize ettiği bir hakikat vardır. Taşıdığı hakikatleri bir yana itip sembollere sarılmak, önce insanı öldürüp sonra cesedine sarılmaya benzer. işte hac ibadetini muhteşem kilan ruh ve potansiyelden kastımız da budur. Yakın zamanlara kadar deveyle, atla gidilirmiş hacca. şimdi arabalarla gidiliyor. Arafat'a deveyle çıkılırmış. Müzdelife'ye, Mina'ya deveyle varılırmış. Arafat'a, Müzdelife’ye, Mina’ya varan deve ya da arabayla, onlara binen insan arasındaki fark farkıdır.<P< Onun içindir ki deve ve araba hacı olmazken, neyi niçin yaptığının farkında olan insan hacı olabilmektedir. Tamamı hac esnasında, mübarek topraklarda yazılmış olan bu kitabın amacı, işte bu şuur farkını ortaya koymak ve haccın tekrar dirilişine katkıda bulunmaktır.
  • Bu mütevazı risalenin sayfaları arasında ilerlerken, yüreği bedeninden önce harekete geçip aşk, özgürlük ve güvenlik beldesine, yani “nurun merkezine” doğru kanat çırpan ruhlar; Allah'la sözleşmeniz şimdiden mübarek olsun
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
123-1181

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
149
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
27. Baskı
Baskı Yılı
2013
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç