Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Hakikat Bilincinin Kaybı - Atasoy MÜFTÜOĞLU

24,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
105-0341
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
207
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Açıklama
Birkaç sayfada satır aralarında kalem işaretlemeleri vadır.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

İslam dünyası toplumlarında, kültürel hayat, entelektüel hayat ve ilahiyat hayatı, varoluşsal sorunlarla karşı karşıya bulunduğu halde, bu sorunlarla ilgili olarak varoluşsal sorular sormuyor, varoluşsal farkındalıklar oluşturamıyor. İslami düşünce hayatı, kültür ve entelektüel hayatı varoluşsal farkındalığa ve bağımsızlığa sahip olsaydı, İslam'ın, Protestan kültür dünyasının ürünü olan, bu kültür tarafından şekillendirilen, kendisini Hıristiyan uygarlığına nispet eden sekülerizm tarafından tanımlanması, konumlandırılması, sınırlandırılması, etkisiz hale getirilerek değersizleştirilmesi-itibarsızlaştırılması karşısında edilgin-pasif bir tutumla bütünleşmeyecek, bu durumu meşrulaştırmaya çalışmayacaktı.

İslam dünyası toplumlarında entelektüel hayat, ilahiyat dünyası, sekülerizmin ideolojik/politik egemenlik ve sömürü için etkili bir araç olarak kullanıldığını fark edebilmiş değildir. İslami farkındalığa sahip olmadığımız için, Batı Hıristiyanlığına özgü bir kategori olan sekülerlik, toplumumuzda/ toplumlarımızda olağan bir insanlık durumu haline gelebiliyor, küresel bir sürece dönüşebiliyor. Seküler aklın, seküler mantığın diktatörlüğü yoluyla, seküler siyasetin hegemonyası kurumsallaşıyor. Bugün, sömürgeciler tarafından belirlenen siyasal kavramları, kurumları kullanıyor, bunların İslam toplumlarında ne gibi bir meşruiyeti olup olmadığım tartışma konusu bile yapamıyoruz.

Sekülerizm, ideolojik ve doktriner bir içeriğe sahip olmasaydı, bugün Amerika ve Avrupa bütün dinlere karşı tarafsız bir konumda olacak, bütün dinlere aynı ölçüde destek verecek ya da aynı ölçüde engel olacak, dinler arasında hakkaniyet ilkelerine riayet edeceklerdi.

İdeolojik ve ırkçı sınırları aşarak, insanlık ölçeğinde, insani değerler temelinde düşünmeyi başaran entelektüel dünya sekülerizmin behemehal rehabilite edilmesi, ahlaki bir muhakemeye tabi tutulması, bu konuda ahlak dışı seküler devletlerin uyarılması konusunda ciddi tartışmalar sürdürürken, İslami düşünce/ kültür/ilahiyat hayatının bu tartışmalara kayıtsız kalması anlaşılabilir bir durum değildir. Bu durumda Müslümanlar için sağlıklı bir gelecek ufku ve bilinci oluşturmak imkansız hale geliyor. Dini hayat büyük ölçüde faydacı tercihlerle, faydacı tavizlerle sürdürülebiliyor.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
105-0341

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
207
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Açıklama
Birkaç sayfada satır aralarında kalem işaretlemeleri vadır.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç