Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Handut Özgürlüğün Diğer Adı - Zahide AY

29,90 TL Vergisiz
Stok Kodu :
111-244
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
272
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Sıfır Kitaplar Hakkında Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
      • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

1997-2001 yıllan arasında, İpek Yolu diye bildiğimiz coğrafyaları gezmek için, her seferinde tek başıma olmak üzere toplam beş kez yola çıktım. Bu sayede İran, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, kısmen Kazakistan, Çin, Pakistan ve Afganistan'a birkaç defa gitmiş oldum.

Büyük bir merakla çıktığım İpek Yolu seferlerim başlarda sadece Sovyetlerden dağılan eski Orta Asya cumhuriyetlerine doğu yapılmıştı. Sonrasında yollarda seyyah olarak piştikçe Çin'e, Pakistan'a, en çok da Afganistan'a gitmeyi istedim. Özellikle de Afganistan'a. Afganistan deyince birçok insamn aklına iç savaş geliyordu, Taliban geliyordu. Benim için ise orası ortaçağın o mistik atmosferini bana verebilecek İpek Yo- lu'nda el değmemiş güzellikte kalan son/tek yerdi. Bir İpek Yolu seyahatnamesi olarak yazmaya başladığım bu kitap, bir süre sonra Afganistan'a ulaşmak için yollarda verilen o tutkulu mücadelenin kitabı haline gelivermişti. Sanki bütün seferlerim aslında O'na ulaşmak için katetmem gereken etaplar gibiydi.

Bu seyahatnameyi yazarken iki amacım vardı. Birincisi, yolculuk anılarımı paylaşmaktı. Akademik bir kitap yazmak istememiştim. Sosyal bilimlerde, özellikle sosyal antropoloji, kadın çalışmaları(gender) gibi disiplinlerde, farklı öznel çalışmalann karşılaştırmalarının yapıldığı bilimsel çalışmalardan haberdardım. Bu seyahatname ile ben de İslam dünyasından bir kadın gezginin, yine İslam dünyasının oldukça sorunlu bölgelerinde tek başına seyahat etmesi sırasındaki tecrübelerini bir laboratuvar olarak sunmak istedim.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
111-244

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
272
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç