Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Hanım Sahabiler - Havva Ergene IŞIK

9,00 TL Vergisiz
Stok Kodu :
110-0033
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
15 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
320
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
5. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

Günümüz kadını, kendisine model ve örnek bu[abilme sıkırıtışı içerisindedir. Onun için oluşturulmaya çalışılan model oluşturulmaya çalışılan diyorum; çünkü bugün itibariyle kadının önünde onun şahsiyetini olduğu gibi yansitabilen bir model maalesef yoktur kadının yapısıyla örtüşmemekte; kadını yeni arayışlara sürüklemektedir.

Asr-ı saadet kadınları olan hanım sahabîlerin, o günün şartları içinde sergiledikleri ferdî, ailevî ve sosyal yaşantı; bugünün inançlı, Müslüman hanımlarının aradıkları çok şeyi bulabilecekleri bir alan, onlara kendi çizgilerini belirginleştirmede bir örnek, bir modeldir. Hanımlarımız ve genç kızlarımız ise maalesef, onların izlerini takip etmede ve hayat hikâyelerine ulaşmada zorluk çekmektedirler.

Erkek sahabîlerin hayatları kaydedildiği ve sürekli anlatıldığı halde, hanım sahabîler çok fazla kayıtlara geçmemiştir. Birçoğunun kaynaklarda sadece ismi vardır. Yaşamları adına, tek kelime bulmak neredeyse mümkün olmamaktadır. Oysa; Peygamber Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) vefat ettiğinde yaklaşık yüz bin sahabînin varlığından söz edilmektedir. Bunu düşündüğümüzde, bir o kadar da hanm sahabînin varlığı muhtemeldir. Buna rağmen, bugün bize ulaşanlar çok az Kaynaklardaki bu sınırlı sayıda bilgiler üzerine ise çok ciddi çalışmaların yapıldığını söylemek mümkün değil. Bazen, kaçının erkek sahabîlerin arkasından ismi zikredilmiş; bazen de bir kısmı ele alınarak bir el kitapçığında toplanmış.

Önümüzdeki bu örnek şahsiyetlerin varlığını bilen ve onları yıldız yapan güzelliklerle yaşamını süslemek isteyen her inançlı hanım gibi ben de, onların hayatları hakkındaki çalışmaların eksikliğini fark edince, bu eksikliği nispeten gidermeye vesile olur ümidiyle, hem kendi adıma hem de diğer Müslüman hanımlar adına böyle bir çalışmaya yöneldim. Yukarıda da değindiğim gibi, ana kaynaklarda hanım sahabîler hakkındaki bilgiler çok geniş değil. Fakat ulaşabildiklerimizi aktarma, okuyucunun istifadesine sunabilme gayreti çıkış noktamız oldu. İçlerinde, Resûlullah'ın (sallallâhu aleyhi ve sellem) muhterem zevcelerinin, kızlarının, torunlarının, teyzelerinin, halalarının, annesinin de bulunduğu kitapta yer alan yüz on yedi hanım sahabînin hayatlarından uzanan iplere tutunan bugünün hanımlarının; yaşamlarını bu iplerle, bu günün şartlarına göre örgüledikleri takdirde, kadınlara ait pek çok sorun ve sıkıntının ortadan kalkacağı kanaatindeyim.

Hanım sahabîlerin yaşadıkları güzelliklerin, madalyonun bir yüzü olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır. Hanımlarımızın başarılı olmasında, madalyonun öteki yüzü olan erkeklerin de büyük rolü vardır. Bugün kadınının yaşadığı sıkıntı ve başarısızlıklarda kendisinin ihmali kadar, ona imkân tanımayan, hatta engel olan erkeklerin de payı vardır, Asr-ı Saadet'i kadın ve erkek birlikte oluşturdu, Günümüzde de, bu saadeti sağlama, hem erkek sahabîleri hem de hanım sahabîleri örnek almakla mümkün olacaktır. Zaten sağlıklı aile, toplum ve sosyal yapı -kadınıyla erkeğiyle- tüm bireylerin katkısı ve kendi üzerine düşeni yapması ile gerçekleşecektir.

Ben, 'Hanım Sahabîler' kitabını hazırlarken onların güzide hayatlarına girdim ve o nurlu dünyadan kopmayı, onlardan ayrılmayı hiç istemedim. Kendimi onların iklimiyle özdeşleştirmeyi, o iklimle yoğrulmayı çok arzu ettim. Onların ikliminde kalmak zaman olarak belki imkânsız; ama onların atmosferinden gelen esintilerle kendi hayatımızı süslemek pekâlâ mümkün. İnşallah kadınlar olarak bu nadide hayatların izdüşümünü ibretle takip edebilmek, günümüzün çare bekleyen dertlerine derman olacağına inandığımız bu kutlu insanları örnek alabilmek, dua ve dileklerimle.

Ayrıca, bu güzel çalışmanın ortaya çıkmasında beni teşvik eden ağabeyim Mehmet Enes Ergene Bey'e ve kaynaklara ulaşmamda desteğini esirgemeyen eşim Asım Akın Işık Bey'e teşekkürlerimi arz ederim.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
110-0033

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
15 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
320
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
5. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç