Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Kırmızı Cuma - Nedim ŞENER

7,50 TL .
Stok Kodu :
105-0026
Yazar :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
514
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
6. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

Nobel Ödüllü yazar Gabriel Garcia Mârquez, Kırmızı Pazarteside işleneceğini herkesin bildiği bir cinayetin öyküsünü anlatır.

Hrant Dink'in öldürülmesi de, işleneceği bilinen, hatta göz yumulan ve üstü örtülmeye çalışılan bir cinayettir. Ama öykü değil gerçektir. Dink'in öldürüleceğini Trabzon polisi biliyordu, İstanbul polisi biliyordu, Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Jandarma da biliyordu.

Aslında Hrant Dink de yaklaşan tehlikenin farkındaydı. Ve 19 Ocak 2007 Cuma günü saat 14.57'de katil onu ensesinden vurdu. Şişli kaldırımını kırmızıya boyayan kan bizim "Kırmızı Cuma"mızı yarattı. Cinayet dosyası aydınlatılmak yerine sahte delillerle karartılıyor.

Devletin başında olanlar, Hrant Dink'in yaşarken hayatını, ölümünden sonra hakkını koruyacağına, ifade ve düşünce özgürlüğüne sıkılan kurşunun hesabını soracağına, cinayette sorumluluğu olanların arkasında duruyor. Ve bu kitap aslında devletin tüm kurumlarının Dink cinayetindeki rolünü sorguluyor.

Yazar Nedim Şener, Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları kitabından sonra Kırmızı Cuma / Dink'in Kalemini Kim Kırdı? kitabıyla yeni belge ve tanıklarla, üstü örtülmeye çalışılan cinayetin aydınlanmasına katkıyı amaçlıyor.

"Kırmızı Cuma” hâlâ kanıyor...

Şişli'de Agos'un önünden geçerken bakın, Hrant Dink'in cansız bedeni hâlâ o kaldırımda yatıyor.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
105-0026
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.