Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

KIZILELMA - Prof. Dr. İsmet ÇETİN

32,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
999-785
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
218
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2011
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Sıfır Kitaplar Hakkında Bilgilendirme
 • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
   • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
 • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

 • Kızılelma adlı bu çalışmanın 1997 yılında basılmasından sonra siyasi mülahazalarla olsa gerek Türk toplumunun bilinç altını oluşturan binlerce yıllık bilgileri sarsılmaya, bilgiler yeniden yorumlanmaya başlandı. 2007 yılından itibaren Türkiye'de kitle iletişim araçlarında sıkça yer alan “Kızılelma”, ulu bir ülkünün adı olmaktan çıkıp/ çıkartılıp İstanbul'da Taksim Meydanı'na hapsedilmeye çalışılan siyasi bir ifade oldu.
 • Dönemin haber kaynakları, gazete başlıkları, elektronik alan, radyo ve televizyon kanalları Kızılelma için; “Ülkücü, solcu ve Kürtçü iş birliği”, “Etnik Kürt milliyetçiliği Kızılelma koalisyonu' mu?”, “Şoven' milliyetçiler ve 'derin' Türk solu aynı safta”, “Derinden koşan Kızılelma soslu yeni Ergenekon” gibi ifadeler kullanıldı. Kimi zaman Kızılelma sadece Türkiye ile sınırlı siyasi bir yapılanma, yalnızlaştırılmış insanların kimlik arayışına ad oldu. Fikrî altyapısı ve sınırları belli olmayan, vadettiği sistemin ne olduğu açıklanmayan ancak "ulusalcılık” adıyla Türkiye'de siyasi hayata yelken açan bazı gruplar için kullanıldı ve bir kimlik edinmenin adı oldu.
 • “Sosyalizmden Kızılelma'ya” başlıklarıyla siyasiler yerilmeye çalışıldı. Kimi zaman kendini aydınlar sınıfında kabul edenler “Kızılelma-ulusalcılık" anlayışını siyaset dünyasında hâkim kılmaya çalışırken, bilim adamları” Kızılelma koalisyonu veya ulusalcılığı ise “fantezi' olarak değerlendiriyor.” Prof. Dr. Umay Günay'ın ifadesiyle Kızılelma koalisyonuna bağlanan “Türkiye'de ulusalcı hareketler bir fanteziden öteye gidemiyor. Bir sonuç alınması mümkün değil. Çünkü bilgi olmadığı zaman heyecanlar insanları tükenişe götürür.
 • "Bunun gibi birçok düşünce ürünü ifade başta siyaset olmak üzere birçok alanda savruldu. Ancak Türk düşünce hayatının beslendiği kaynaklar içinde Kızılelma'yı gündelik endişelerle böylesine anlamsızlaştıran hiçbir şey yoktur. Bu düşüncelerden hareketle çalışmamızın ikinci baskısının yapılmasını gerekli gördük. İkinci baskıyı hazırlarken, göremediğimiz kaynaklara müracaat ederek bilgileri zenginleştirdik. Kızılelma’nın Türk insanının ruhunda bıraktığı izlerin yan- siması olarak edebiyat dünyamızdan aldığımız örnekleri zenginleştirdik.
 • Türk düşünce hayatındaki Kızılelma şüphesiz Türkiye veya Batı Türklüğü ile sınırlı değildir. Türk toplumun bilinçaltında bulunup da dillendirilmeyen veya adlandırılmayan Kızılelma, kimi zaman Timur gibi genişlemek kimi zaman Şah İsmail gibi dindarlaşmak adına daha fazlasına hükmetmek kimi zaman da Kadı Burhaneddin gibi bir savunma hattı kurarak varlığını devam ettirmek olarak tezahür etti. Bunlarla ilgili kısa eklemeler yaptık.
 • Çalışmanın yeniden basımı için sevgili Ayşe cesaretlendirdi, teşvik etti. Aziz kardeşim Prof. Dr. Saadettin Gömeç okuyup eksiklerin giderilmesinde yardımcı oldu. Cuma Ağca Bey çalışmayı okuyucuyla yeniden buluşturdu. Teşekkürlerimiz alkışlarımız onlaradır
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
999-785

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
218
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2011
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç