Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Küresel Siyasetin Odağında Fener Rum Patrikhanesi - İsmail Cenkeri ERSÖZ

23,90 TL Vergisiz
Stok Kodu :
85-870
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
154
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Hıristiyanlığın Konstantin ile beraber resmi devlet dini haline gelmesi ve devletin yapısında bulunan eyalet sisteminin kiliselerin teşkilatlandırılmasına uygulanması ile Fener Patrikhanesi devlet yönetiminde söz sahibi olmaya başlar. Kiliseler arasındaki iç çekişmelerden dolayı zayıf düşen Doğu Kilisesi 1054 yılında Batı Kilisesi ile yolunu ayırmış, 1453 yılına kadar yok olmanın eşiğine gelmiştir.

Fener Patrikhanesi, 1453 yılında Fatih'in İstanbul'u fethi ile Türk Tarihine girmiştir. Ortodoks tebaanın fazla olması ve imparatorluğun genişleme istikametinde Katolik Kilisesi ile olan menfaat çatışması sebebiyle imtiyazlar verilen patrikhane Bizans döneminde dahi olmayan bir güce kavuşmuştur.

Fakat Bizanslılık ruhunu üzerinden atmayan patrikhane, İmparatorluğun zayıf düşmesi ile beraber, Osmanlı topraklarında menfaatleri olan yabancı devletlerinde yardımı sayesinde, devlet aleyhinde çalışmalarda bulunmuştur.

Milli mücadele döneminde tepe noktasına ulaşan zararlı faaliyetleri, Lozan Antlaşması ile son bulmuş, Lozan'da statüsü, sadece dini' yetkileri olan, siyasi yetkileri olmayan bir azınlık kilisesi olarak belirlenmiştir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
85-870

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
154
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç