Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Kutsal Kitap Anlayışı, Yahudilik Hıristiyanlık ve İslam örneği - Mehmet Alparslan KÜÇÜK

29,90 TL .
Stok Kodu :
107-768

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
176
Cilt Durumu
Karton Kapak
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

Kutsal Kitap Anlayışı

Geçmişte varolmuş ve günümüzde de var olan her dinin bir "kutsal metni/kitabı" bulunmaktadır. Bu kitaplar/metinler, dinî anlayışların ve uygulamaların dayanak noktasını oluşturmaktadır. Kutsal kitaplar / metinler, dinlerin temelini, her türlü dinî anlayış ve uygulamanın çıkış noktasını teşkil etmektedir. Bu özellikleri nedeniyle kutsal metinlerin iyi anlaşılması gerekmektedir.

Kutsal Kitapların / Metinlerin iyi ve doğru anlaşılması, dinî anlayışların da tam olarak anlaşılması demektir. Kutsal Metinlerin/Kitapların önemine rağmen ülkemizde, "Kutsal Kitap Anlayışı”nı karşılaştırmalı bir biçihıde ele alan akademik çalışmalara rastlanmamaktadır.

Bu çalışma; diyalogun ön plâna çıktığı bir dönemde, dünyamın en çok bilinen ve birbirleriyle yakın ilişkisi olan dinleri, kendi ilk kaynaklarından tanıma imkâm verecektir. Karşılıklı olarak dinleri tanıma ise bu dinlerin mensupları arasında daha sağlıklı ve samimi ilişkilerin oluşmasını sağlayacaktır.

Kutsal Kitap Anlayışı isimli bu eser; bu noktada da, Dinler Tarihine, Türk Bilim Tarihine, Kültür Tarihine; Türk Milleti'nin / Türk Kamuoyu'nun "Dini inanış / AnIayış Kültürü”ne ve başka dinlere mensup insanların birbirini anlamasına katkı sağlayacaktır.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-768
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Ürün yok
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.