Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.

Madam Bovary - Gustave Flaubert

25,00 TL .
Stok Kodu
99-5408

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
470
Cilt Durumu
Karton Kapak
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama
Kitap Açıklaması
  • Eser, iyi kalpli ve sıradan bir hayat süren Doktor Charles Bovary'nin yüksek idealleri ve aşırı lüks tutkusu olan karısı Emma Bovary'nin, yaşamın tekdüzeliğinden sıyrılmak için girdiği durumları ve yaşadığı ilişkileri konu alır. Yazar, karakterlerin iç dünyalarım açıklarken realizmin gözlemci yönünü kullanmıştır. Kimi otoriteler tarafından, ilk çağdaş realist roman sayılan Madam Bovary, ilk kez 1857 yılında basılmıştır. Baş karakter Emma Bovary'nin sergilediği davranışlar, döneminde büyük yankılar uyandırmış, kitabın tümünün yayımlanması için Flaubert'in mahkemeye başvurması gerekmiş, yazar uzun yıllar çeşitli eleştiri ve suçlamalara maruz kalmıştır. Romantizmin idealist yaklaşımına bir tepki olarak ortaya çıkan roman, realizm akımının ilk ve en önemli örneklerindendir. Bu kitaptan sonra 'Bovarizm' akımı oluşmuş ve psikolojide tatminsizlik, memnuniyetsizlik anlamına gelen bir rahatsızlık olarak yer almıştır.
  • Gustave Flaubert (1821 - 1880) Rouen'de doğdu. 1840'ta liseyi bitirdi. 1841 'de Paris Hukuk Fakültesi 'ne kaydoldu. Yirmi iki yaşındayken sara hastası olduğu ortaya çıktı. Eğitimini tamamlamadı. 1846 'da babasını, daha sonra da ablasım kaybedince, annesi ve yeğeniyle Rouen yakınlarındaki Croisset'ye yerleşti, yaşamının tümünü burada geçirdi. Aralarında Osmanlı topraklarının da olduğu seyahatler, sevgilisi Colet ile inişli çıkışlı ilişkisi ve edebiyatçılarla mektuplaşmaları kitaplarına esin kaynağı olmuştur. Sanatın, dolayısıyla romanın ahlaki, dini, sosyal bir amacı olmadığını savunan ve yaşadığı dönemde eleştirilere maruz kalan Flaubert, ani bir felç sonucu, Croisset'de hayatını kaybetmiştir.
Devamını oku.
Ürün Detayları
99-5408
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Bu ürün bir puan ver:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.