Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Makaleler islam Anlayışımız Üzerine - Osman KAYAER

30,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
122-581
Yayıncı :
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
345
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2000
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

  • Biz, modernite ile gelenek arasına sıkışmış bunalımlı bir nesiliz. ikisi arasındaki kavgayı iliklerine kadar yaşamış bir kuşağın din anlayışı da elbette birtakım problematikler taşıyacaktır. Bu yüzden gençliğimizi İslami konularda yaptığımız iflah olmaz tartışmalarla geçirdik. Bizim tartıştığımız konuların başında, dinin ne olduğu, bugüne nasıl uyarlanacağı ve İslam anlayışımızın ne kadar aslına uygun olduğu gelmekteydi. Bizim kuşak, seksenli yıllar boyunca "Kur'an, sünnet, gelenek, mezhep, tasavvuf ve modernizm" konularını tartıştı durdu. Elbette problematiklerimiz bunlardan ibaret değildi. Ötekilerle de resmi ideofoji ve marksizm konuları cedel alanımızı oluşturuyordu.
  • İlkokul yılları dahil tahsil hayatını resmi ideolojinin çarpık pozitivist ve modernist telkinleri altında geçirmiş bizler, geleneği de aile ve sosyal çevremizden almış, farkında olmadan din anlayışımızı bu ikisinin çatışma alanına çevirmiştik. Bunu ancak doksanlı yıllarda anlayabildik ve kendimizi bir kez daha gözden geçilmeye başladık. Fakat, kimlik ve kişiliğimiz önemli ölçüde oluşmuştu ve onun dışına çıkmak kolay değildi. İşte bu makaleler, biraz da kendi anlayışımızı 1994-99 yılları arasında yayınlanmış Fecre Doğru dergilerinde bir kez daha sorgularken ortaya çıktı. Bu. yüzden içindekiler halen tartışılabilir görüşlerden ibarettir.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
122-581

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
345
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2000
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç