Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Masonların Dünyası - Sabahattin ARIÇ

13,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
122-527
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
165
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
3. Baskı
Baskı Yılı
1996
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

  • Masonluk, insanlığın düşünsel ve toplumsal gelişmesi amacını güden bir öğreti (doktrin)dir. Ortaçağın gizemci (mistik) işçi derneklerinden doğmuş, kilisenin ve devletlerin tanıdığı ayrıcalıklardan yararlanarak Avrupa'da gelişmiş, 1717'de İngiltere'de düşünsel (fikrî, spekülatif) masonluğun kuruluşundan sonra dünyaya yayılmıştır.
  • XVIII. yüzyıl boyunca krallar, büyük devlet adamları, yüksek düzeydeki papazlar, büyük sanatçılar masonluğu benimsemişler, genişleyip yayılmasına yardımcı olmuşlardır. XVIII. yüzyılın ilk yarısında Türkiye'ye de giren masonluk, 1909'a değin Osmanlı İmparatorluğu'nun belli başlı merkezlerinde yerleşmiş, Tanzimat Devri'nin ünlü sadrazamı Koca Reşit Paşa, o çağın düşün ve anat adamlarından Şinasi, Ziya Paşa, Namık Kemal, Osmanlı padişahlarından Murat V, Şeyhülislâm Musa Kâzım Efendi, Ziya Gökalp gibi değerleri bağrına basmıştır. XVIII. ve XIX. yüzyıllarda tüm dünyayı saran masonluğun, zaman zaman, tepkilerle de karşılaştığını görüyoruz. Ortaçağdan bu yana papalar, bağnaz Katolikler masonluğa karşı direnmişler; demokrasiye ve insan özgürlüğüne saygı göstermeyen devletler de onlara katılmışlardır.
  • Türkiye'de de şovenlerle bağnaz dinciler, masonluğu dinsizlikle suçlamışlar, kamuoyunda masonluğa karşı bir düşmanlık yaratmak istemişlerdir. Masonluğu yeren yazarlarımız, konuyu bilmedikleri için, ya da peşin yargılarının etkisinden kurtulamayarak, gerçeğe uymayan kitaplar yayımlamışlardır. Bu nedenlerle masonluk, tarih boyunca, cahilliğin ve zorba yönetimlerin düşmanlığıyla savaşmak zorunda kalmıştır.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
122-527

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
165
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
3. Baskı
Baskı Yılı
1996
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç