Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Metis Seçkileri - Susan SONTAG - SANATÇI: Örnek bir Çilekeş

27,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
122-517
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
145
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
1998
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

  • FOTOĞRAF, sinema, öncü sanatlar ve yazın eleştirisi gibi çok çeşitli alanlarda ürünler veren Susan Sontag, şimdiye dek ülkemizde daha çok kurmaca metinleriyle tanındı.
  • Bu seçkide bizim amaçladığımızsa, Tutkulu bir yantutarlılıkla, çeşitli türlerden - çoğunlukla çağdaş, sanat yapıtlarının önüme koydukları sorunlar için yazdım: Özgül yargı ve zevklerin ardında yatan kuramsal varsayımları ortaya çıkarıp açıklığa kavuşturmak istedim," diyen Sontag'ı , eleştiri kuramı ve uygulamasına yönelik denemeleriyle tanıtmak oldu. Seçkiyi hazırlarken, hem Sontag'ın yaratıcı bir eleştirmen olarak gelişimini sergileyen kuram yazılarından, hem de ülkemizde yapıtları tanınan yazarlar üzerine yazdığı, irdeleyici görüşler getiren denemelerinden temsil edici bir derleme yapmaya özen gösterdik.
  • Bu yazılardaki kimi göndermelerin Amerikalı okur kitlesi düşü- nülerek yapılmış olmasına, kimi yazılardaki varsayımların da zaman aşımına uğramasına karşın, yazıların geçerliliğini koruduğuna inaniyoruz, çünkü Sontag'ın çağdaş kültürü tüm boyutlarıyla ele alan, sorgulayıcı eleştiri yönteminin ve eleştiri yazılarındaki yoğun yazınsal yaratıcılığın, ülkemizde henüz yeterince gelişmemiş olan bu alana yeni boyutlar getireceğini umuyoruz. Nitekim bu yazıların Türkçeleştirilmesinde karşılaşılan en büyük güçlüklerden biri, Sontag'ın zengin ve İngilizce'nin sınırlarını zorlarcasına özgün olan dilini, kavram ve terim çeşitliliğini yitime uğratmadan yansıtabilmek oldu.
  • Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş'in, Susan Sontag'ın diğer yapıtlarının Türkçe'ye bir bütün olarak kazandırılması ve eleştiri dilinin tüm kavram, terim ve ayrıntılarıyla ülkemizde oluşması yolunda bir ilk adım olmasını diliyoruz.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
122-517

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
145
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Baskı Yılı
1998
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç