Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Namaz Kitabı - Hüseyn Hilmi IŞIK

4,00 TL .
Stok Kodu :
93-1455

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
192
Cilt Durumu
Karton Kapak
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Stok'ta var | 8 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

Namâz kitâbını yazmağa E'ûzü Besmele okuyarak başlıyorum. Allahü teâlâya hamd olsun. Onun seçdiği ve sevdiği kullarına ve onların en üstünü olan Muhammed aleyhisselâma salât ve selâm olsun. O yüce Peygamberin temiz ehl-i beytine, âdil, sâdık Eshâb-ı kirâmının "rıdvânullahi teâlâ aleyhim ecma7n" her birine hayrlı düâlar olsun!

Dünyâda iyi, fâideli şeyler, kötü, zararlı şeylerle karışıkdır. Se'âdete, râhat ve huzûra kavuşmak için, hep iyi, fâideli şeyleri yapmak lâzımdır. Allahü teâlâ çok merhametli olduğu için. iyi şey- leri kötülerden ayıran bir kuvvet yaratdı. Bu kuvvete (Aki) denir. Temiz ve sağlam olan aki, bu işini çok iyi yapar, hiç yanılmaz. Gü- nâh işlemek, nefse uymak, aklı ve kalbi hasta yapar. İyiyi kötüden ayıramaz. Allahü teâlâ merhamet ederek, bu işi kendi yapmakda, iyi işleri, Peygamberler vâsıtası ile bildirmekde ve bunları yapma- ğl emr etmekdedir. Zararlı şeyleri de bildirip, bunları yapmağı ya- sak etmekdedir. Bu emr ve yasaklara (Din) denir. Muhammed aleyhisselâmın bildirdiği dine, (İslâmi»et) denir. Bugün, yeryü- zünde, değişdirilmemiş, bozulmamış tek din vardır. O da, İslâmiy- yetdir. Râhata kavuşmak için, İslâmiyyete uymak, ya'nî müslimân olmak lâzımdır. Müslimân olmak için de, hiçbir formaliteye, imâ- maş müftîye gitmeğe lüzûm yokdur. Once kalb ile îmân etmeli son- ra da, İslâmiyyetin emr ve yasaklarını öğrenmeli ve yapmalıdır. Îmân etmek için, Kelime-i şehâdet söylemek ve ma'nâsım bil- mek lâzımdır. Bu kelimenin ma'nâsına doğru inanmak için de, Ehl-i sünnet âlimlerinin yazdığı kitâblannda bildirdikleri gibi inanmalıdır. Ehl-i sünnet âlimlerinin yazdıkları, hakikî din kitâbla- rına tâbi* olanlara yüz şehid sevâbı verilecekdir. Dört mezhebden herhangi birisinin âlimlerine (Ehl-i Sünnet âlimi) denir. Îmânın şartları, türkçe (Herkese Lâzım Olan Îmân) kitâbında geniş olarak anlatılmakdadır. Bu kitâbı okumanızı tavsiye ederiz.

Bugün, bütün dünyâdaki müslimânlar, üç fırkaya ayrılmısdır. Birinci fırka, Eshâb-ı kirâmın yolunda olan, hakîkî müslimânlar- dır. Bunlara (Ehl-i Sünnet) ve.(Sünnî) ve (Fırka-i nâciyye) Cehen- nemden kurtulan fırka denir. İkinci fırka, Eshâb-ı kirâma düşman olanlardır. Bunlara (Şı¯î) ve (Fırka-i dâlle) sapık fırka denir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
93-1455
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.