Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Objektif - 3 Sosyalizm, Marksizm, Komünizm - Peyami SAFA

24,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
94-1101
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
12.5 cm / 20.5 cm
Sayfa Sayısı
296
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

ÇİLELİ BİR HAYAT

İstanbul.

1899 yıll„. Tanınmış şairlerden İsmail 39fa ile Server Bedia Hanımın bir erkek çocuklan dünyaya gelmiş. adım *Peyami. koymuşlardı. Zayıf, çalimsiz bir bünyesi vardı. Henüz iki yaşında iken hayatının ilk talihsizliğine uğradı. Sivas'a nefyedilmiş bulunan babasını kaybetti. 10 ay sonra da kardeşini. Kısa bir fasılayla hem kocasını, hem de evlâdım kaybeden bir kadımn hıçkırıklan küçük Peyaminin ninnisi oldu. Bu derece menfi şartlar altında bünyesi lâyıkı ile gelişmedi. Yeteri kadar kuvvetlenemedi. 9 yaşında iken mühim bir hasta lık geçirdi. Zaten zayıf olan bünyesinin bir hast& hğa tahammül edemeyeceği sanıldı. Ölümünün beklendiği bile oldu, ama yaşadı. 13 yaşında hayatım kazanmak zarureti ile karşı karşıya kaldı. Bir tarafta hastaİlk, diğer tarafta geçim kaygusu... Bu iki âmil Peyami Safa'mn klâsik tahsilini yapamamasının izahıdır. Henüz 13 yaşında, birçoklarının ana kucağından ayrılmadığı, sokaklarda çelik-çomak oynadığı bir çağda hayatının 62 yıl devam edecek yükünü omuzlamağa hazırlanıyordu.

İstifade etmesini becerebilenler için mekteplerin en mükemrnejj sayılabilecek olan -Hayat Universitesi•ne girdi ve herhalde, en parlak derece ile mezun oldu. İş aramağa başladı. Birinci Dünya Harbi kopmuştu. Cemiyetimiz en buhranlı günlerini yaşıyordu. Yaşı ve cussesi küçük, ama zekâsı ve azmi büyuk Peyami, günlerden bir "İş verin gün Posta-Tejgraf Nezaretine muracaat etti.

bana, çalışmak istiyorum. dedi. Acınacak bir halde idi. Ayaklarmda delik pabuçlar, üzerinde eski bir elbise vardl. Nezaretin ileri gelenleri, bu yaşta bir çocuğun çalışmak arzusunu hem hayretle karşılamışlar, hem de takdir etmişlerdi. «Filân gün imtihan olacaksınız, kazanırsanız alırız» dediler. İmtihana girdi ve hayatının diğer bütün imtihanlarında olcuğu gibi, bu ilk imtiham da büyük bir başarı ile kazandı. Mümeyyizler küçük Peyami'nin anlatış kudretine ve ifade düzgünlüğüne hayran olmuşlardı.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
94-1101

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
12.5 cm / 20.5 cm
Sayfa Sayısı
296
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç