Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Ölüm Sonrası Hayat - Burhan Bozgeyik

İç sayfalarda kalem işaretlemeleri var okumaya engel değil. ilk 4 künye sayfaları eksik.

Devamını oku.Show less
9,40 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
110-0289
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
456
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Kondisyon 10 / 5
Açıklama
İç sayfalarda kalem işaretlemeleri var okumaya engel değil. ilk 4 künye sayfaları eksik.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

Kâinat kitabını dikkatle mütalaa edenler, Peygamberlere kıy lak verenler ve İlahî kitabı okuyanlar; hem Yaratıcılarını tanımış, hem Rablerinin öğretmesiyle, ölüm gerçeğinin içyüzünü keşfet- miş, hem ölümden sonraki hayattan haberdar olmuş, o hayata inanmış ve böylece gerçek saadetin kapısını aralamışlardır. Hele Kâinatın Efendisi sevgili Peygamberimizi ve bütün insanlığa rehber olan Kurjon-ı Kerim'i tanıyanlar ölüm gerçeğini daha bir içtenlikle karşılamışlardır.

Hz. Âdem Aleyhisselam'dan son Peygamber olan Hz. Mu- hammed'e (Aleyhisselâtü vesselam) kadar gelen yüz yirmi dört bin peygamber; ölüm sonrası hayattan, yani Haşirden, Cennet ve Cehennemden bahsetmişlerdir.

Sevgili Peygamberimiz ve Cenab-ı Hakkın onun vasıtasıyla kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa rehber kıldığı Kur'an-ı Kerim; ilmî inkişaflar ve fen ilimleri vasıtasıyla Ufku daha da açılan insanlara her asrın anlayacağı bir üslupla ölüm sonrası hayatı ders vermiştir.

Kur'an-ı Kerim'in yaklaşık üçte birinin Haşir ve Âhiretle ilgili OldUğUnU görmekteyiz. BU da ölüm sonrası hayatın insanlar için ehemmiyetini ortaya koymaktadır.

Gerek Kâinat kitabil gerek Kur'an-ı Kerim ve bu iki kitabı okumamız için rehberlik eden Kâinatın Efendisi; yaratılan her varlığın nereden geldiğini, nereye gideceğini ve bu dünyaya ne için geldiklerini, asıl vazifelerinin ne olduğunu ders vermiştir. Ne var ki, hayat sahibi varlıklar içerisinde şUûr ve akıl sahibi olan insan tâifesinden niceleri bu en mühim "dersi” anlamaya yanaşmamışlardır.

Asr-ı Saadetten sonra pek çok âlim, Kur'an-ı Kerim'in ve Peygamber Efendimizin derslerini tefsir etmiştir, yani her. tabakadan insanların anlayacağı şekilde izah edip açıklamıştır. Ancak izahı en zor ders, ölüm sonrası hayat olmuştur. Yâni, Haşir ve Ahiret dersi. İbn-i Sîna gibi bir âlim dahi, "Öldükten sonra diriliş (haşir) aklın ölçüleriyle kavranamaz. Haşir bir naklî meseledir. Akıl ile pna gidilemez.” demiştir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
110-0289

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
456
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Kondisyon 10 / 5
Açıklama
İç sayfalarda kalem işaretlemeleri var okumaya engel değil. ilk 4 künye sayfaları eksik.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar