Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Osmanlı'da Yöneten ve Yönetilen, Bir Şerif Mardin Çözümlemesi - Adem ÇAYLAK

23,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-734
Yayıncı :
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
242
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Toplumsal gerçeklikle t-am tamına örtüşmese de Türkiye'de "yöneten ve yönetilen' ilişkisinin elle tutulur bir açıklamasını yapmak yönünde girişilecek bir çabanın, toplumsal tarihe ilişkin sosyolojik bir tahlile vurgu yapması kaçınılmazdır. Bu ise "tarihimizle barışmak' ve 'yöneten ve yönetilen ilişkisini anlamak için toplumsal kültürün siyasal alanda yansımasını bulan kökenlerine inmekle imkan dahiline girebilecektir.

Türkiye'de "yöneten" kesim ile "yönetilen" kesim arasında temel karşı karşıya gelmenin bir uzlaşı yerine kökleri derinlere giden gizil (latent) de olsa, bir çatışma ekseninde cereyan etmesinde ve 'devlet toplum ilişkisinin, "kişi hakları" temelinde ele alınmak yerine 'devlet menfaati" çerçevesinde tesis edilmesinde tarihsel ve toplumsal kültürün payı büyük olsa gerektir. Osmanlı toplumunda temel biçimini alan bu toplumsal kültür, zaman zaman "Allah kimseyi hekime, hakime ve hükümete muhtaç etmesin" veya "hükümetin ayağını bastığı yerde ot bitmez' gibi darbımesellerle ifadesini bulmuş ve bugün bile toplumsal hayatta etkilerini görebileceğimiz bir yöntem yönetilen ikiliği yada kopukluğu doğmuştur.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-734

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
242
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç