Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Politikada Şiddet - Taha AKYOL

20,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
92-0079
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
379
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Alparslan Türkeş

Bir problemi tarif etmek ve onu doğuran sebepleri, ona tesir eden âmilleri anlamak; muhakkak ki meseleyi yarı yarıya çözmek demektir. Tarif ve teşhis çözüm için kâfi gelmese bile, bunlar yapılmadan çözümün mümkün olamayacağı açıktır.

Değerli yazar ve fikir adamı Taha Akyol'un "Politikada Şiddet” başlıklı incelemesi, yukarıdaki mânâda "tarif” ve "anlama” yolunda atılmış esaslı bir adımdır. Siyasi şiddet -veya son zamanlarda sıkça kullanılan tabirle "terör”. birçok kimse tarafından ' 'çağımızın baş meselesi” olarak tavsif edilmiştir. Terör, dünyanın çeşitli ülkelerini değişik nisbetlerde etkileyebilir; ancak, bu meselenin günümüz Türkiye'sinin gündeminde rakipsiz olarak birinci sırayı işgal ettiği tartışılamaz.

Akyol'un kitabı, Türkiye'de, belki ilk defa, şiddet hareketlerini günlük siyasi polemiklerin üstünde, vakıanın özünü aydınlatacak bir tarzda ele almaktadır. İncelemenin ortaya koyduğu tarif ve teşhis o derece sağlamdır ki bu incelemeden sonra ' 'Çözüm için ne yapmaII?” sorusu neredeyse kendiliğinden cevaplandırılmış olmaktadır. İnceleme, tarihte şiddetin en büyük boyutlara ulaştığı üç devri -Fransız İhtilâli, Bolşevik İhtilâli ve Nazi Almanyaş!- ele aldıktan sonra, hepsinde müşterek olan iki unsuru tesbit etmekte ve bunların bütün şiddet olaylarına genelleştirilebileceğine bizi ikna etmektedir. Tesbitlcİ şunlardır:

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
92-0079

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
379
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç