Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Pontus Euxinos Kemençe ve Horon - Ali KARADENİZ

17,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
105-0174
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
231
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

Kemençeyle horonun topraklarında

Karadeniz* de balıklar, okyanusun derinliklerinde fısıldiyor. Mesaj iletiyorlar yeryüzüne. Derya kuzularının nidalarını hissediyor musunuz? Tısır tısır sesler suda yankılanırken, denizin hemen kıyısından başlayan fındık ağaçlarıyla, eğreltilerin yapraklarını titreştiriyor bu akisler. Gecenin karanlığında, sahilde iki çocuk, yaykın denilen kızılağaçlardan çıkardıkları zıpçıklarla ezgiler çalıyor balıklara. Hopluyor, coşuyor kemençe sesiyle kalabalık: "A baluğum sen misun? Benimle gelir misun? Çıkacağum dağlar da. Horona girer misun?"[A. Karadeniz], diyorlar imeceyle. Devam ediyor: "Yihhu! Deniz deli. Kayuk ula. Yelkenlerle çıktuk yola. Heyyamol da heyyamol!", bir başka türkümle eşlik ediyorum onlara. Balıklar, çocukların düdüklerinden çıkan sesleri anlar gibi zıplıyorlar engin sularda. Çığlıklar tiz ve derinden: "E baluğum. Benum senun sofraluğun. Dalgalarla oynaşımım. İnsanlarla uğraşurum. "diye cızırtılarını duyar gibi oluyorum. Dalgaların üstünde sörf yapar gibi sıçrıyorlar sevinçle. Deryamn konuklan gizemli topluluklar hâlinde, balıkçıların av sonu sevinç gösterisi horonları gibi sağa sola savrulurken, gece yarısı evle-rin camlarına vuruyor yunusların acılı yankıları. İnsanı, azabın temrenlerinden[kargı] kurtarmak için karnında taşıyan yunusun, yüzü ekşiyor; kızıyor kıyıdaki kadim dostu insanlara. Ritmini anlamaya çalışıyorum bu grupların. Bu senkronizasyon nedenli olmalı diye, doğayı yeniden tasavvur ediyo- rum. Sükûtun yeri yok buralarda. Uyumak isteyen kentin çocukları bile bu seslerle ninnilerken, çalılığın ötücü kuşlarının dillerinden aşk sözcükleri dökülüyor. Sevgiyle yanıt arıyorken serçeler, martılar alçak uçuyor daha üç günlük yavrularım korumak için. Denizin seslerine karışıyor büyük doğa senfonisinin çığlıkları. Bu Karadeniz* in konçertosu.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
105-0174

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
231
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç