Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.

Sefiller - Victor Hugo

24,90 TL .
Stok Kodu
99-5407
Yazar

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
403
Cilt Durumu
Karton Kapak
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama
Kitap Açıklaması
  • Jan Valjan, aç ailesini doyurmak için ekmek çaldığından, bir kadır- gada kürek çckmcyc mahkûm edilmiştir. Kaçma girişiminde bulun- düğü için dc mahkûmiyet süresi on dokuz seneye çıkarılır ve 1815'tc serbest bırakılır. Hapisten çıkınca, mahkûm olduğunu gösteren belge yüzünden hcrkcs ona kötü davranır. Bir piskopos onu evine alır, o İsc evin gümüş takımlarını çalarken yakalanın Piskopos şikayetçi olmaz, üstelik ona iki dc gümüş şamdan hediye eder. Onlardan elde edeceği parayı namuslu adam olma yolunda harcamasını ister. Bu son olay, Jan Valjan için bir dönüm noktası olur. Madeleine adıyla iş hayatına atılır, zengin olur ve belediye başkanı seçilir. Fantin adında, düşmüş fakat ruhça temiz bir kadını polis şefi Javert'in elinden kurtarır. Javert, birden bire ortaya çıkan, kısa sürede zengin olan ve herkesin "Baba” dediği Madeleine'in kim olduğunu merak eder ve araştırmaya başlar.
  • Victor Hugo (1802-1885) Fransız düşünür ve yazar. Ailevi sorunlar nedeniyle eğitimi düzensiz olsa da, Latin edebiyatıyla ilgili iyi bir eğitim gördü. On beş yaşındayken bir şiiriyle Akademi Ödülü'nü, on yedisinde de Toulouse Edebiyat Akademisi'nin en büyük ödülü olan Altın Zambak'ı aldı. Yirmi yaşındayken ilk kitabı "İz- landa Hanı” yayınladı. 1825 'te LĞgion dHon- neur nişanıyla ödüllendirildi. Şiirle başladığı edebiyat yaşamını oyunla, ardın- dan romanla sürdürdü. Bir süre edebiyata ara verip siyasetle ilgilendi, milletvekili oldu. Gö- rüşlerini savunmak uğruna hükümete karşı çı- kınca, sürgüne gönderildi. 1878'de rahatsızlandı. Cenazesi ulusal törenle ISBN 978405-4401-07-9 9 786054 401079 kaldırıldı.
Devamını oku.
Ürün Detayları
99-5407
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Bu ürün bir puan ver:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.