Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :
×

Sultan Abdülaziz HAN

12,50 TL .
Stok'tan Teslim Aynı gün kargo (Saat 16:00'a kadar verilen siparişler için geçerli)
Stok Kodu :
92-0062
Eser Sahibi :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
89
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Ürün Açıklaması:

Sultan Abdülaziz Han millî târihimizin en büyük şahsiyetlerinden biridir. Böyle olduğu halde, bir takım yenilik ve Avrupalılaşma hareketlerinin azgınlaşmaya başladığı bir devreye rastladığı ve bu hareketleri tezgâhlayan mütehayyizan (seçkinler) ile çatıştığından şahsiyetinin büyüklüğü anlaşılamamış ve yahut da anlaşılmış olsa bile kasden ortaya konulmamış ve hatta ters ifâde edilmiştir. Bu durum aradan geçen bir asırlık zamana rağmen hâlâ devam etmektedir.

Sultan Abdülhamid Han zamanında ise, menfilikler daha ziyâde su yüzüne çıktığı ve bunlarla mücadele daha büyük ölçüde şiddet ve kesâfet kazandığı içindir ki, o, Sultan Abdülaziz Hân'a nazaran daha çabuk aktüel olmuş ve devrinin gerçeğine nüfüz edilmeye başlanmıştır. Bunda onun dostları ve dâvâsından olanlardan ziyâde, düşmanları ve kendisine isyan bayrağı kaldıranların daha büyük ölçüde rolü vardır. Sultan Abdülhamid Han, bu bakımdan daha şanslı telâkki edilebilir. Zira hayatı Sultan Abdülaziz gibi dramatik (hâilevi) bir son ile nihâyet bulmadığı gibi, haklılığı da daha çabuk ve daha bâriz bir sûrette anlaşılabilmiştir.

Halbuki, Sultan Abdülaziz'i henüz «az çok mürekkep yalamışı ve «dâvâ adamı), geçinen pek çok mukaddesatçı yazarın bile anlamadığı, onun devrinin vukuatına en küçük ölçüde nüfüz edemediği yazıp çizdikleriyle meydandadır. Böyleleri --garip ve anlaşılmaz bir mantıksızlıkla hattâ çoğu kere gûya Sultan Abdülhamid Hân'ın büyüklüğünü göstermek gayretiyle, Sultan Ab dülaziz Han'ı küçültmeye çalışmakta ve onun hakkında çoğu garpçı düşmanlarının uydurduklarını tekrarlamak bedbahtlığından kurtulamamaktadırlar.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
92-0062

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
89
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar