Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Tahlil Ve Tenkit Batılılaşma - Üstün ŞENGÜL

24,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
107-770
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
189
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Cümlenin malumu olduğu üzere, Osmanlı Devleti'nin tarihinde 1683'ten itibaren hızlı bir geri dönüş süreci başlamıştır. Bu süreçte Türk tarihinin tepe noktasını teşkil eden Osmanlı, her anlamda (nüfus, sınırlar, ekonomi* içtimai, v.s.) büzülmeye uğramaya başlamış ve bu dunım devleti yönetenleri ve aydınları çözüm arayışına sevk etmiştir. Devletin kötü durumunu ortadan kaldırabilmek saiki ile ilk yapılmaya çalışılan şey, devletin klasik dönemi olarak nitelendirilen Kanuni dönemine dönmeye çalışmak şeklinde değerlendirilmiştir. Kısa süre içerisinde görülmüştür ki, kötü idare edilme, şehzadelerin kötü eğitilmesi, batıda meydana gelen gelişmeleri takip edememe gibi farklı sebeplerle bu mümkün değildir. Bunun üzerine gündeme başka arayışlar gelmiştir. Batılılaşma/Gaıplılaşma dediğimiz süreç işte tam bu noktada karşımıza çıkar. Devlet yöneticileri ve aydınlar düz ve basit bir mantıkla; "Mademki batı karşısında güç duruma düşüyoruz, mademki, savaş meydanlarında bizi yenen batıdır; o zaman yenilmemek, yok olmamak için batı kadar güçlü olmak gerekir. Bunun yolu da, batıdan geri olduğumuz yönleri, onlardan aldıklarımızla gidermeliyiz.” tespiti ile Batılılaşma sürecini başlatmışlardır.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-770

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
189
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır ayarında çok temiz.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç