Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Tansu Çiller ve söylemi. - Mustafa KARAOĞLU

14,90 TL .
Stok Kodu :
113-882
Yazar :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
189
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

Özgürlüğü nasıl tanımlarsak tanımlayalım, elde ötmede ne tür araç kullanırsak kullanalım, özgür olmaya Hegel'in deyişiyle "içimizdeki efendi"yi söküp, dışarı atmakla başlayabiliriz.

Köleci toplumlardaki dıştan egemenlik altına alınmış zincire vurulmuş özgür kölelerin yerini, kapitalizmin şekillendirdiği modern toplumlarda, efendisini kendi içinde taşıyan ve bu nedenle gerçek köleler olan insanlar almaktadır.

Dünyayı anlayabilmemizin, kendimizi anlayabilmemizin, dünyamızı ve kendimizi değiştirebilmenin, "evrensel düşünce”yi yaratabilmenin araçlarından biri olan dil, zincirlerin yerini almaktadır. Bireyleri denetim altında tutan şey sadece, Orwell'in o ünlü romanı 1984 de bahsettiği, bizi her an dışarıdan denetleyen "Büyük Birader"i değil; kafamızda oluşan "Bekçi Murtaza”dır.

Göstergelerin yarattığı bir dünyada, "imaj" ve "reklam" tekniklerinin yarattığı bir dünyada ve/veya sanal bir dünyada yaşamamız, "fil”imizin, gerçekleri sorgulamayı olanaksız hale getirecek biçimde kullanılması, kullandırılmasından dolayıdır. Göstergeler, acısız-ağrısız bir gardiyanlık kurumu işlevini üstlenmişler ya da üstlendirilmişler.

Suskunluğundan değil, "dil"sizliğinden dolayı kendini ifade edemeyen insanlar var; "dil”sizliğinden dolayı sanal dün-ya ile gerçek dünya arasındaki çelişkilere boğaz köprüsün-den atlayarak itiraz eden insanlar var. "Dil"sizliğinden dolayı düşünemediği için sorunlara çözüm üretemeyen insanlar var; "dil”sizliğinden dolayı bir çok şeyi anlamlandıramayanlar..

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-882
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.