Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Tanyeri - Bekir BÜYÜKARKIN

14,90 TL .
Stok Kodu :
113-137

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
419
Cilt Durumu
Cilt'li
Kondisyon
Kondisyon 10 / 7
Açıklama
Çilt'de küçük yıpranmalar var. Genel durumu temiz
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

TANYERİ

Tanyeri, sadece Fatma'nın, Döndü Kız'ın veya Gündoğdu ile Tuğrul Alp'ın romanı değildir. Bugünü dünde gösteren, millet ve devlet olmanın anlamını değerlendirmeye çalışan bir eserdir.

Bir devri, XV. yüzyılın başlarını, Türkün birebirine girdiği bir çağı, tamamen tarihî gerçekler içinde yansıtma amacı güden bu romanda, bugünün çözülememiş dâvalarını, bir devletin çöküş nedenlerini izleyeceğinizi ummaktayız.

Bu eserin hazırlanması için Orta Anadolu baştan aşağı dolaşılmış, olaylarım geçtiği yerler incelenmiş, birçok kitap, anıt ve belge gözden geçirilmiştir. Tanyeri'ni, tamamen bir roman açışı içinde okuyanlar dahi, bu toprağın ve bu toplumun sorunlarının kaynaklarını bulabileceklerdir.

Ayrıca bu roman, kendini görmenin, kendini bilmenin anlamını da önümüze sermektedir.

ÇUBUK OVASI

Zaman zaman kendisini bile unuttuğu olurdu. Nasıl dü şünür, ne ile yaşar, nerelerde ve niçin dolaşır; bunların doğru dürüst cevabını bulup çıkaramazdı bazan... Adının hiç kıymeti yoktu; (Gün) deseler de olurdu, (Gündoğdu) diye çağırsalar da olurdu.

Belki de ilerde bu isimleri beğenmez, kendine başka bir ad da takardı. Aynı olaylar karşısında insanlar gün farkıyla, hattâ saat farkıyla başka başka düşünür, başka başka duygulanırken onun şurada, şu dağ tepesinde, bir kayanın üzerine oturup, önünden geçen tozlu yola bakmasının sebebini araştırmak bile boşunaydı belki de...

Hiç de heyecanlı görünmüyordu. Hattâ yorgundu; karar verse bir taşa başım kor, hemen uyurdu. Biraz ilerisinde duran kemikleri dışarı fırlamış kır atı, kendisi gibi öylesine mecalsizdi ki, karmnı doyurmak için dahi başım uzatıp yiyecek bir şey aramak gücünü bulamıyordu. Sadece sahibini seyredip halimiz ne olacak dercesine gözlerini kırpıyordu. Aşağıdan, Çubuk ovasından, naralar, silâh sesleri, feryatlar geliyordu.

Atlar kişniyor, develer homurdanıyor, arabalar gıcırdıyordu. Ayrıca bu seslere hiç de alışılmamış, kulakları tırmalayan başka yabancı sesler de karışıyordu. Nitekim, kemikleri fırlamış, kaburgaları sayılan kır at bu yabancı sesleri duydukça kulaklarım dikiyor, yorgunluğunu unutmuşcasına kıpırdanmaya çalıyyor, kaçmak için çareler araştırıyordu. Genç adam da bu feryadımsı yabancı hayvan seslerinden ürküyor, daha doğrusu nefret ediyordu.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-137
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Ürün yok
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.