Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
Merhaba :

Tarih Boyunca ikiyüzlüler -2 baskı - Mustafa AKGÜN

11,90 TL .
Stok Kodu :
107-687
Yazar :

Ürün bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dili
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 21 cm
Sayfa Sayısı
560
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
2. Baskı
Kondisyon
İyi durumda
Stok'ta var | 1 - Adet
Açıklama

Kitap Özeti.

Tairihi seyir içinde iki yüzlülük, münafıklık, kalleşlik sık sık takınılan bir tavır olmuştun Hz. Müsa (as.) ile gönderilen Tevrat'ı tarif eden Hahamlar, Hz. İsa (os.) ile gönderilen İncil'i tahrif eden Aziz Pouloş, İslâm dinini tahrif etmeye çalışan Abdullah ibni' Sebe bu alandaki en mühim örneklerdendir.

Felsefelerinin ve fikirlerinin yanlış ve hattâ kasıtlı 'olduğq? defolarca odaya konan Darwin, Freud, Durkheim gibi filozoflar bu gruptandır;

Boşta kendi milletleri olmak üzere insanlığa hizmet etmesi gereken, fakat bunun tersini yapah Benjamin Disroeli, Hitler, Stalin, Nâsırj Saddam gibi sözüm ona devleti adamları bu gruptandın

Osmanlı Devletinin çöküşünü hazırlayan sonra da başını yiyen Mustafa Reşit Paşa, Mithat Paşa, Talât Paşa, Enver Paşdi Cemal Paşa, Damat Ferit Paşa gibi güya Osmanlı Mdorecisi görünen kişiler bu gruptandır.

Türk gençliğinin inançsız, ahlâksız, tarih şuurundan uzak, kültürsüz olarak yetişmesini sağlayan Ziya Gökalp, Moiz Kohen, Nazım Hikmet Ran, Halide Edip Adıvar ve benzeri şö@jm ona yazarlar bu gruptandır.

Osmanlı Devletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin pek çok nimetini yediği holde büyük ihanetlerde buluhan Hamparsum Boyacıyall@ Gabriyel Noradükyon, Agop Diloçor Martayan, MıgırdıçŞellefyan gibi bölücü Ermeniler deybU gruptandır.

Sadece bir kısmını saydığımız bu isimlerin ırkı, dini; ideolojisi farklı farklıdır. Bunlar Yohûdi, Dönme yoni_ Sobetoyist, Ermeni, hattâ sözüm onoATürktürler: Ama kafasına başka fikirler doldurulmuş, kalbine sefil duygular yerleştirilmiş Türktürler. Bütün bunların ortak atış noktaları Müslüman Türk'üd son deyletleri olan Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sineleri olmuştur, olmaktadın Farklı olmalarına rağmen hepsine de aynı hedefin koordinatları verilmiştir,

Tarih Boyunca İki Yüzlüler görünmeyen tarihin asıl unsurları olmuşlar ve olmaya devam etmektedirler.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
107-687
Yorumlar
Yorum yazılmamış.

Bir yorum yazın

  • Site ve Sayfa Yeterlilik Puanı:
  • Ürün Puanı:
Basit ve kısa kelimeler kullanarak bu ürünü açıklayın.
Yazarın Diğer Kitapları
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Kampanyalar

1 TL' ye Çocuk Kitapları...

2 TL' ye Çocuk Kitapları...

  • Kitap okumayan çocuk kalmasın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıkları dahada gelişsin diye çocuk kitabı kategorisinde 2 ayrı kampanya hazırladık.