Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Terör ve Terörizmle Mücadele - PKK Özeli ve Çözüm Arayışları - Celalettin YAVUZ / Muhittin ŞAHİN

35,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
105-0414

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
480
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Türkiye, Öcalan'ın Şubat 1999'da yakalanıp Türkiye'ye teslim edilmesi ile PKK terörünü tasfiye sürecine çok yaklaşmıştı. Öyle ki, terörün şiddetli olduğu 199UlıyıIIarın ortalarında Irak sınırına yakın illere, mecbur kalmadıkça can tehlikesi sebebiyle hiçbir aile seyahat etmek istemez iken, 1999'dan itibaren bölgeye seyahatlerde patlama yaşandı. Çünkü hayat terörsüzdü ve normale dönüşmüştü,

Türkiye'nin bu "mutluluğu" ABD'nin Mart 2003'te Irak müdahalesi ile sarsıldı, Terörün tasfiye sürecinde olduğu aymazlığını yaşayanlar sebebiyle gereken siyasi, toplumsal, ekonomik, eğitim, askeri ve diğer önlemler alınamadığından, 2002yılı sonlarında "artık bitti" diye düşünülen PKK terörü, 2004 yılı ortalarından itibaren Türkiye'nin ve insanların huzurunu yeniden kaçırmaya başladı. PKK terörü, çeşitli isim değişiklikleri ve çok çeşitli destek birimleri ile yeniden şekillendi. Siyasi arenada ve TBMM'de sesini serbestçe duyuracak ortamı buldu. Türkiye ise yeni bir "hafıza kaybım yaşayarak, terörle mücadelede 1 990'lı yılların acı tecrübelerini unuttu. 2011 yılı başlarında terör elebaşının "ev hapsine" alınması rahatça konuşulup istenirken, terör örgütü de adeta meşruiyet kazandı. "Açılım" -ile bir pazarlık yaşanmaya başladı...

Üstelik "Farklılıklarımız zenginliğimizdir!" denilerek, Türk-Kürt 1000 yıllık birlikteliği,1000 yıllık ortak tarihi, aynı coğrafyada 1000 yılda karılan ortak kültür ve beraber yaşama arzusu unutturulmaya çalışılıyor adeta...

Tek yumurta ikizinin bile farklılıkları vardır. Ama onları birbirlerine yakınlaştıran farklılıkları değil, ortak yanlarıdır. O halde zenginliklerimiz; ortak geleneklerimiz, göreneklerimiz, misafirperverliğimiz, türkülerimiz, ezgilerimiz, uzun havalarımız, ninnilerimiz, ortak kelimelerimiz, halaylarımızdır.

Ortak damak tadımız, yemeklerimizdi. Kebabımız, Ezo Gelin çorbamız, lahmacunumuz, ayranımız, acımız, biberimiz, salçamız, tatlımız, ekşimiz, baklavamızdır. Ortak el sanatlarımız, halılarımız, kilimlerimiz, kıl çadırlarımız, dantellerimizdir! Gençlerimizin çabuk öfkelenmesi, yaşlılarımızın sağduyusu, itidalli halidir. Namus mefhumumuz, ortak dinimiz, kitabımız, peygamberimiz, Kıblemiz ve inançlarımız zenginliğimizdir!

Evlilik yoluyla kurduğumuz akrabalıklarımız, birbirimize hoşgörüyle yaklaşmamız, düşmanı beraberce yurttan temizlediğimiz İstiklal Harbimizdir! Çanakkale zaferimizdir! Sanatçılarımız, Devlet Adamlarımız, Sporcularımız, Edebiyatçılarımız, Ozanlarımız şakalarımız, askerlik arkadaşlarımız ve anılarımız ve daha nice benzer ve ortak yanlarımızdır!

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
105-0414

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
480
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç