Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Ticaret Sözlüğü - Orhan HANÇERLİOĞLU

23,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
91-386
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
628
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
1992
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
 • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
  • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
 • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

 • 1. Bu sözlük ticaret ve özellikle de ticaret yazışmalarında kullanılan terim, deyim ve sözcüklerle bunlarla ilgili hukuk ve ekonomi terim ve deyimlerini açıklamak amacıyla düzenlenmiştir.
 • 2. Ticaret yazışmalarında kullanılan sözcüklerin İtalyanca ve İspanyolca karşılıkları da verilmiştir.
 • 3. Hukuk terimlerinin Roma hukukundaki kökenlerini göstermek amacıyla ayrıca Latince karşılıkları da verilmiştir.
 • 4. Terim ve deyimlerin Türkçe özleştirilmelerinde ölçü, Türk Dil Kurumunun sözlükleridir. Özleştirilen terim ve deyimler sadece başlıklarda verilmiş, anlatımı güçleştirmemek için açıklamalarda alışılmış terim ve deyimler kullanılmıştır. Özel- likle hukuk terim ve deyimleri günümüzde kullanıldığı gibi bırakılmıştır.
 • 5. Arapça ve Farsça kökenli Osmanlıca terim ve deyimlerin doğru okunmalarını sağlamak için ( uzatma imiyle çift (a) ve çift (y)'lerden yararlanılmıştır.
 • 6. Aranan terim ve deyimlerin kolaylıkla bulunabilmesini sağlamak için sözlüğe Osmanlıca, Fransızca, İngilizce dizinler eklenmiştir.
 • 7. Bu dizinler, aynı zamanda, bir doğrulama dizelgesidir. Bas- ki sırasında özen gösterilmiş olmakla beraber gözden kaçmış bulunan yazım yanlışları dizinlerde düzeltilmiştir. 8. Bu dizinler, aynı zamanda, dillerin özelliklerine göre çözümsel bir nitelik taşır. Örneğin sigorta teriminin Fransızca karşılığı olan assurance terimi Fransızca dizinde bulunarak bütün sigorta türleri saptanabilir.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
91-386

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
628
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
1992
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç