Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Türban Sorunu - Kamusal Alan ve Demokrasi - Hikmet KIRIK

6,00 TL Vergisiz
Stok Kodu :
85-936
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
235
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

Yaşam çoğu kez ilginç tesadüflerle karşımıza çıkar. Benim kamuoyu kavramıyla ilk tanışmamla bu çalışma arasında da böyle ilginç bir tesadüften söz edebilirim. İlkokulda, okumayı öğrendikten sonra, öğretmenimiz Mustafa Akgöz (bu vesileyle kendisini saygıyla anmak isterim) her gün sırasıyla birkaç öğrenciye gazete aldırır ve ders başlamadan tahtaya kaldırııp aldığımız gazeteleri bize okuturdu. Gerekli gördüğü durumlarda da, ya kendiliğinden ya da bizlerin, varsa, soruları doğrultusunda açıklamalar ve yorumlar getirirdi. Bu uygulama bütün öğrencilerin hoşuna gider herkes gazete sırasının kendisine gelmesini heyecanla beklerdi. Gazete sırasının bende olduğu bir gün, okuduğum bir haberde "kamuoyu" sözcüğü geçiyordu. Ne olduğunu anlamamış olmalıyım ki, kendisine "kamuoyu nedir?” diye sorduğumu bugün gibi hatırlıyorum. Öğretmenimin nasıl bir açıklama getirdiğini unuttum. Ancak aklımda kalan, bu açıklamanın da çocuk aklıma pek yatmadığıydı. Sonrasında çok sık duyduğum bu sözcüğü günlük dildeki anlamında kanıksadım.

1991 yılında Leicester Universitesi Kitle İletişim Araştırmaları Merkezi'nde Yüksek Lisans tezimi yazarken, kamu ikinci kez karşıma çıktı. Bu defaki Nicholas Garnham'ın Screen'de yayınlanan Kamu Hizmetine Karşı Pazar başlıklı makalesiydi. Makale, o günlerde İngiltere'de esen, medyada deregülasyon ve ticarileşme eğilimlerine karşı, kamu hizmeti yayıncılığı ve BBC'yi destekleyen bir yazıydı. Garnham'ın makalesi iki açıdan çok önemliydi. Birincisi, kamu hizmeti yayıncılığını Habermas'ın kamusal alan kavramlaştırması merkezinde güçlü bir kuramsal çerçevede savunuyordu. Öyle ki, bu makalenin BBC'yi savunan kesimlerin argümanlarını son derece güçlendirdiği ve kurumun, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin özelleştirme furyasından en az zarar'la çıkmasında çok önemli bir rol oynadığı kabul edilirdi. İkinci Önemli tarafı da, Habermas'ı İngilizce konuşulan ülkelere tanıtan ve aynı zamanda kamusal alan kavramını medya çalışmalarına sokan ilk makale olarak alınır.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
85-936

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13.5 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
235
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç