Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Türkiye'de Yönetim Becerileri ve Liderlik - Şiir / Matematik - Kamil SÖNMEZ

32,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
123-1086
Yayıncı :
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
380
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2017
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
 • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
  • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
 • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Değerli okuyucum! Elinizdeki kitap, liderlik ve yönetimin bize özgü yönlerini ele almaktadır.

 • Liderlik alanında binlerce eser vücut bulmuş ve bunların hemen hemen tamamına yakını Batı dünyasının iklimine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu problemi hisseden bilim insanlarımızın pek azı, ülkemize özgü liderliği ele alabilmiştir. Diğer araştırmacılar ise, yönünü Batı'ya dönerek, "çeviri yöntemini tercih etmektedir. Bu, kitapta Batı kültürünün hassasiyetini taşıdığına inandığımız kaynaklara pek itibar edilmemiştir. Bilim ortak dili konuşur. Ortaklığımızı içeren bulgular (sınırlı da olsa), pek tabii olarak içerikte yer bulmuştur.
 • Kitabın iskeletinin ortaya çıkışı, 2007 tarihine dayanır. Eğitim Doktrin Komutanlığı (EDOK) bünyesinde, 2014 yılına kadar verilen "Liderlik" seminerleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Dergisi'nde yayımladığımız "Dil Becerilerinin Atatürk'ün Liderliğine Etkileri" adlı makalemiz ile kamu/özel sektördeki deneyimlerimiz, zihinsel hazırlığımı an nüvelerini oluşturmuş; "Bir başarının başarı olabilmesi için başkalarının bundan haberdar olması gerekir.” (Sakıp Sabancı) düşüncesi de düsturumuz olmuştur.

Kitap, yönetim ve liderliğin hem teorik hem de pratik (uygulama) boyutunu esas almaktadır.

 • Teorik boyutu, akademik anlamda yaptığımız çalışmalarla; uygulama boyutu da uzun yıllar kamu/ özel sektördeki deneyimlerimizden istifade ederek oluşturulmuştur. Okuyucunun göstereceği teveccühü boşa çıkarmamak adına, tamamen objektif bir bakış açısıyla kitabı huzurunuza sunduk. Birkaç önemli örnek dışında Batı dünyasının liderlerine yönelmedik. Vizörü; Türk-İslam (Ortadoğu) dünyası üzerine odakladık Çünkü, bizim liderimiz, bizim coğrafyamızın bir ürünü olup onu anladığımız takdirde bu coğrafyanın insanını da anlamış olacağımıza inandık. Liderler, birkaç istisna dışında toplumlarının aynaları değil midir?
 • olumlu Bölümleri okurken, liderlerin özelliklerine yer verdiğimizi göreceksiniz. Olumsuz örneklerimiz ise, çok az olup o liderler de aktif özelliklere siyasetten çekilmişlerdir. Olumsuz odaklanarak yazabileceğimiz binlerce sayfa mevcutken; olumlu liderlik özelliklerinin tarihimizdeki tezahürünü anlatmayı, birleştirici bir dil açısından daha tutarlı bulduk.
 • Bu kitabın, gerek siyasette gerekse de iş dünyasında, yönetimin ve liderliğin şifrelerini sunacağına inanıyoruz. O nedenle, fazla teferruata girmeden, basit bir dille meramımızı anlatmaya meylettik ve bol bol örnekler verdik.
 • Kitap, üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde; ölçülebilen, gözlemlenebilen matematikle ifade edebileceğimiz araştırmalar yer bulmuştur. İkinci bölüm; yönetim ve liderlikteki duygu boyutunu ele almaktadır. Son bölümde ise; matematik ve şiir bir araya getirilerek, duygu ve aklın birlikteliğinin yönetimdeki etkileri ortaya konulmuştur.
 • Kitabın, yönetim ve liderlik alanında kendisini geliştirmek isteyenlere, aynı zamanda özel sektör ve kamuda yola yeni çıkmış genç arkadaşlarımıza kılavuz olması temennisiyle.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
123-1086

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
14 cm / 23 cm
Sayfa Sayısı
380
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
2017
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç