Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Türkiye`de Eski Eser Kaçakçılığı - Hüseyin KARADUMAN

52,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
KT.34-0119
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
245
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Açıklama
ikinci resimde göründüğü gibi kitabın üst sol kısmında kıvrılma vardır. ve küçük bir rutubetlenme üst köşede bütün sayfalarda vardır. Okumaya engel bir durum yoktur.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Türkiye'de Eski Eser Kaçakçılığı

Ülkemiz, coğrafi konumu nedeniyle kesintisiz olarak iskân görmüş; bunun sonucunda da bu topraklar üzerinde yaşayan ve birbirini etkileyen uygarlıklar, tarihin çeşitli evrelerinden bize miras kalmıştır. Toplumsal dinamizmimizi harekete geçirerek ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyine çıkaracak olan önemli unsurlardan biri de bu kültürel mirastır. Bu nedenle, sahibi olduğumuz kültürel değerleri iyice özümseyip, kavrayıp, ondan evrensel ürünler ortaya çıkaran bir toplum olmak durumundayız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak görevimiz; kültürel mirasımızı araştırmak, ortaya çıkarmak, ayrımsız korumak, gelecek kuşaklara aktarmak; müze ve ören yerlerinde sergileyerek bilim dünyasının, toplumun ve tüm insanlığın hizmetine sunmak; bu topraklar üzerindeki tarihî ve kültürel bağlarımızı güçlendirerek toplumumuzu bu hedefler doğrultusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Kültürel mirasımızın tahrip edilmesi ve yurt dışına kaçırılmasının, toplumsal varlığımızı ve zenginliğimizi tehdit eden unsurlardan olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu bağlamda, Bakanlığımız eski eserlerimizin korunmasında en önemli faktörün insan olduğu bilinciyle hareket ederek, hem müzelerimiz aracılığı İle toplumda tarih ve koruma bilincinin gelişmesine katkı sağlamakta hem de güvenlik güçlerine yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır. Türkiye'de Eski Eser Kaçakçılığı isimli bu eser, bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanıp 5000 adet bastırılmış ve kütüphanelere, eski eser kaçakçılığını önlemekle görevli kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmıştır. Gelen talepleri karşılamada bu sayının yeterli olmaması üzerine, Milletlerarası Müzeler Konseyi (ICOM) Türkiye Millî Komitesi kitabın ikinci baskısını da üstlenerek, önemli bir işlevi yerine getirmiştir.

Koruma bilincinin gelişmesi ve eski eser kaçakçılığının önlenmesine yönelik hazırlanan bu proje nedeniyle Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü ve ICOM Türkiye Millî Komitesi Başkanı Orhan Düzgün'ü, kitabın yazarı Hüseyin Karaduman'ı önemli bir görevi yerine getirmelerinden dolayı takdirle karşılıyorum.

Kültürel mirasımızın zenginliği ve yüceliği ile onu korumaya ve toplumu bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerimiz, kültürümüzü ulusaldan evrensele taşıyacak kültürel birikimi ve dinamizmi yaratacaktır.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
KT.34-0119

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
245
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
-
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Açıklama
ikinci resimde göründüğü gibi kitabın üst sol kısmında kıvrılma vardır. ve küçük bir rutubetlenme üst köşede bütün sayfalarda vardır. Okumaya engel bir durum yoktur.
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç