Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Türkler - Karakterleri, Terbiyeleri ve Müesseseleri - H. A. Munro Butler Johnstone

18,40 TL Vergisiz
Stok Kodu :
85-883

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
128
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Bu ürün geldiğinde haber ver
Açıklama

Ürün Açıklaması

H. A. Munro Butler Johnstone (1837-1908) Lisans ve masler eğitiminı Oxford Universıtesı'nde tamamladı. 1862-1878 yılları arasında Avam Kamarasında milletvekili olarak bulundu. 18b6'da David Urguhart tarafından Osmanlı Devleti'nin lehinde faaliyet göstermek üzere kurulan Foreign Affairs Commiteelerın faal bir uyesi oldu. Milletvekilliği muddetince İngiliz parlamentosunda sürekli Turkiye'yi ve Turkleri savundu.

Bu eser, Türk ve Müslüman dostu Butler John.stone tarafından kaleme alınmış ve 1876 yılında Oxford ve Londra'da basılmıştır. (The Turks: Their Characters, Manners and Institııtions).

Johnstone, İmparatorluğumuzun dağılmakta olduğu, klasik, değer ve müesseselerin sarsılmaya ve gözden düşmeye başladığı bir devirde bile dünyaya insaniyet ve iazîlet dersi verecek kadar sağlam bir hamura sahip bulunduğumuzu anlatmaktadır.

Yazar, bu kitabında Türklerin ırkî üstünlüğünden yahut 'necip' kavmiyetinden bahsetmiyor; İslâmiyetle mayalanmış medenî bir külliyâtın semerelerine ferdi terbiyeden, ma'şerî davranış tarzlarına ve millî seciyeye kadar uzanan bir genişlikte ve hayret verici bir dikkatle bakarak, yitik bir âlemin beşerî-kültürel zenginliğini, sadece hitab ettiği Batı dünyası için değil o 'âlem'in kendinden bihâber vârisleri nâmına da hem keşfediyor, hem kayda geçiriyor, Bizim, bir buldozer hoyratlığı ile gömup kurtulmaya çalıştığımız 'vâridât'ın değerini yabancı bir 'kâşif'ten dinlemek hüzün ve utancı yan yana getiriyor. Medenî tarihimiz Ve beşeri mirasımızın olağan ustıı ehemmiyette ve saygı değer bır şâhıd idir bil kitap.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
85-883

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
128
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Çok iyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç