Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Umudun Tükenişi - Kurtul ALTUĞ

20,00 TL Vergisiz
Stok Kodu :
92-0084
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
453
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
1979
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
    • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Umudun Tükenişi''nin yazarı Kurtul Altuğ, 1935 yılında İzmir'de doğdu. Çocukluğu Güneydoğu Anadolu'nun Elazığ ilinin Maden ilçesinde geçti. İlk ve orta öğrenimini de o bölgede tamamladı. Lise öğrenimini ise, İstanbul'da bitirdi. An. kara'da Hukuk Fakültesi'nde okurken gazetecili. ğe başladı. Altuğ, 1958 yılından 1968 yılına kadar aralıksız 10 yıl o günlerin ünlü dergisi AKİS TE Genel Yayın Müdürlüğü yaptı. Bu nedenle İsmet Paşa ailesine ve CHP'ye çok yakın oldu. 27 Mayıs'tan önce bir süre hapis de yattı.

1968'de AKİS kapandığında Altuğ, Yeni İstanbul Gazetesi 'nin önce Ankara temsilciliğini, sonra Genel Yayın Müdürlüğünü yaptı. Altuğ, Yeni İstanbul Gazetesi'nden ayrılmaz. dan önce, Türk siyasi tarihine "Eski demokratların siyasi haklarının iadesi" olayı olarak geçen hareketi başlatan, Celal Bayar'la yaptığı mülâkati ile dikkati çekti ve o yıl Haber Ajansları yöneticileri tarafından "Yılın Gazetecisi" seçildi. Yeni İstanbul Gazetesi'nden ayrılan Altuğ, bir süre AKŞAM Gazetesi'nde siyasi yorumlar yazdı. Daha sonra da Hürriyet Gazetesi'ne geçti. 1971 yılının Mart ayında Hürriyet'ten ayrıldığında 12 Mart Muhtırası verilmiş ve iktidar el değiş. tirmişti. Altuğ, o dönemde 12 Mart'ın Başbakanı Prof. Erim'in Başbakanlık Danışmanı olarak gö. rev yaptı. 11 bakanın hükümetten ayrılması ile Altuğ da görevinden ayrıldı ve Ankara'da yayınlanan 7 Gün isimli siyasi dergiyi çıkarmaya başladı. 7 Gün 5 yıl aralıksız olarak yayınlandı ve sonra yayınına ara verdi.

Kurtul Altuğ'un yayınladığı zaman en çok satan kitap -Best Seller- ünvanını alan ''12 Mart ve Nihat Erim Olayı'' adlı eseri 12 Mart döneminin ilk bölümünü anlatmaktadır. Altuğ, daha sonra "27 Mayıs'tan 12 Mart'a'' isimli bir anı dizisi daha kaleme almıştır. O kitap da büyük ilgi ile karşılanmıştır.

Ani türünde çok başarılı bir yazar olan Altuğ'un bu son eseri, CHP içinde olup bitenlerin, bir CHP'li tarafından ilk kez açıklanmasıdır. "Umudun Tükenişi'' CHP içinde egemen olan Bay ve Bayan Ecevitlerin gerçek kişiliklerine tutulan bir projektör niteliğindedir.

Altuğ evli ve bir çocuk babasıdır, basın şeref kartı hamili olarak gazetecilik görevini sürdürmektedir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
92-0084

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
453
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
1979
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç